Son Moda Avangard Mobilya Takımları

Mobilya piyasasında geniş kullanımla birlikte yer edinen avangard mobilya takımları birçok farklı seçenekle beraber kullanıcılarla buluşuyor. Farklı beklentilere cevap veren bu modeller her sene daha fazla çeşitle satışa sunulmakta. Özellikle son senelerde popüler kıvama gelen bu mobilya çeşitleri hem klasik hem de modern özellikleri bir arada barındırıyor. Üstelik sadece evlerde değil iş yerlerinde de giderek artan biçimde kullanılır hale gelmiş, dekorasyonun önemli parçaları iş yeri dekorasyonlarının da önemli birer parçaları olmuşlardır.

Avangard Mobilya Modelleri Özellikleri

Yenilikçi ve öncü kelimelerini temsil eden avangard mobilya modelleri bazı belirgin karakteristik özelliklere sahiptir. En dikkat çeken özelliklerden birisi sadeliğin ve şıklığı bir arada kullanılmasıdır. Klasik modellere daha modern hava gelmesinin etkisini kullanıcılara hissettiren bu tarzda beyaz, parlak ve açık renkler bir arada kullanılıyor.  Bu tarzda da yine kıvrımlı mobilya hatları varlığını hissettiriyor. Ancak malzeme özelliği klasik mobilyalara göre daha hafif.

avangarde koltuk takımı

Salonlar İçin Avangard Mobilya Modeli

Salonlarda avangard mobilya modeli seçimlerinde karşınıza renk ve model açısından göz doyuran bir liste çıkacaktır. Ayrıntıda metal desenlerin fark edilebileceği avangard mobilyalar, açık mavi, krem, beyaz, gri, yavru ağzı renkleriyle adeta bir şıklık şöleni yaşatıyor. Renk kombin seçeneklerinde, beyaz ve açık mavi, kırmızı ve krem tonları, yeşil ve altın sarısı, gri ve metalik parlak gri sıkça görülebiliyor. Parça sayısı açısından da yine birçok çeşidi görmek mümkün. İster kalabalık bir ortam için 4-5 parçada oluşan takımı seçin isterseniz 2-3 parçalık setleri deneyin, dekoratif yönü son derece güçlü modellerin olduğunu hissedebilirsiniz.

avangarde yemek odası

Yatak Odalarında Avangard Mobilya Esintisi

Yatak odanıza mükemmel bir hava vermek istiyorsanız avangard mobilya seçeneklerini mutlaka incelemelisiniz. Komodin, çift kişilik geniş yatak, gösterişli yatak başlıkları, aynalı gardırop, makyaj masası gibi parçaların olduğu mobilyalar sizi başka bir dünyada gibi hissettiriyor. Örnek kombinlerden bahsedilirse, turkuaz renk kıvrımlı yatak başlığı yanında beyaz yatak, dolap, perde detayları mevcut. Başlıkta öne çıkan bu canlılık, yatak odasının sizi harekete geçiren etkisini de hissettiriyor. Perde detayına değinmişken, açık renk mobilyaların olduğu bir dekorasyon örneğinde koyu tonlara başvuru yapmak çok sıkıntı yaratmasa da mobilyada koyu renkler hakim olduğunda perdelerde daha aydınlık seçimlere yönelmek gerekli. Yatak odası ya da diğer alanlarda da aynı duruma dikkat etmekte yarar var. Perdeler odanın temel hatlarını belirlerken etkili olduğu için mobilyaların da koyu renk olması odanın boğucu bir etki yaratmasına neden olabiliyor