Romantik Yatak Odaları

Romantik ve vintage dekore edilmiş evler son dönemlerde oldukça moda, koyu renklerle döşenmiş ev tercihleri artık eskilerde kaldı. Özelikle açık renklerden hoşlananların tercih edeceği bir tarz olan vintage dekore edilmiş yatak odası takımlarında beyazın hakimiyeti, uçuşan uzun perdeler ve soft renklerden oluşan duvar kağıtları, çiçekli kumaşlar, şirin minik detaylar ile ön plana çıkıyor. Natürel ahşap mobilyalarda en çok açık renklerin kullanılmasının sebeplerinden birisi de zaman geçtikçe evinizde değişiklik yapmak istediğiniz de ana mobilyalar yerine sadece aksesuarlarda yapacağınız küçük değişikliklerle yeniliği sağlama kolaylığı. İngiliz etkisinin dokunduğu evlerimize İsveç’ten gelen beyaz mobilya hayranlığı eklenince ortaya romantik ve pastel tonlarda döşenmiş yatak odaları çıkıyor.

Pastelin her tonunun iç içe kullanıldığı ve göz kamaştırdığı romantik evler özellikle yatak odası takımları ile daha çok dikkat çekiyor. Bembeyaz mobilyalardan oluşan nostaljik yatak odası takımlarına eşlik eden pastel tonlarda duvarlar, çiçekli uçuşan uzun perdeler ve uçuk renk bir yatak örtüsü takımı yere serilen açık renk bir halı masallardaki gibi bir yatak odasını çağrıştırmıyor mu size de? Cupcake tadında dekore edilmiş bir odaya sahip olmamak aslında sanıldığı kadar zor ve imkansız değil. Açık ve uçuk renklerden asla vazgeçmeyerek siz de beğenilen ve istenilen bir odaya sahip olabilmek için doğallığın hakimiyetini de yaşam alanlarımıza eklemeyi ihmal etmeyin.

Yatak odası dekorasyonu değişikliğine giderken ilk olarak, en çok sıkıldığınız veya değişmesini istediğiniz detayların bir listesini yapmanızda büyük yarar var. Ayrıca mutlaka bir öncelik sırası yaparak bütçe kontrolünü de sağlamanız mümkün. İlk adımların planlı bir şekilde listelenerek atılması, size hem zaman kazandıracak hem de sonuçtan memnun olacaksınız. Bütçeleme planı yaptıktan sonra evinizde değişikliğini istediğiniz ancak atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı gözden geçirerek bir eleme yapmalısınız. Bu sayede hem istediğiniz değişikliği yapmış hem de çok masrafa girmeden istediğiniz sonuca ulaşmış olursunuz.

Koyu renk mobilyalarınızın sadece rengini değiştirerek fazla parçalarını kullanımdan çıkararak, koltuk takımlarınızın kaplama kumaşlarını değiştirerek, duvar kağıdınızı ya da boyanızı daha açık renklerde seçerek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz perdeler ve aksesuarlarda evinizi ferah gösterecek ve pastel tonların hakim olduğu detayları tercih ettiğinizde hayalinizde ki romantik yatak odası modellerine sahip olabilirsiniz.