Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

Osmanlı tarzı mobilya modelleri, eski zamanlardan günümüze kadar gelen, modası hiç geçmeyen şahane mobilyalardır. Osmanlı motiflerinin ve klasik çizgilerin eşsiz görkemiyle buluştuğu, İhtişamın fazlasıyla görüldüğü bu mobilya tasarımları ile evlerinizin dekorasyonu mükemmel olacak. Koltuk takımları, birinci sınıf malzeme kullanılarak, ahşap olarak imal edilmiştir. Bu el yapımı ve tamamen ahşap modeller ile evlerinizin fevkalade görünüme sahip olacağını göreceksiniz. Osmanlı döneminden bir esinti sunan bu son derece güzel ve zarif tasarımlar size layık olduğunuz konforu da en yüksek düzeyde verecektir. Gözün alabildiğine şık ve bir o kadar gösterişli olan bu mobilyalar ile evlerinizin dekorunu yeniden yaratacaksınız. Ve bu yüksek kaliteli ve konforlu mobilya modelleri ile adeta kendinizin sarayını oluşturacaksınız. Yalnızca somut olarak değil aynı zamanda gönlünüzde de taht kuracak bu emsalsiz mobilyalar ile zamanı başka bir boyutta yaşayacaksınız.

Baron Koltuk Takımı
Baron Koltuk Takımı

Klasik Osmanlı mobilyaları, bir anlamda zamansız bir mobilya tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacak. Klasik ve Osmanlı tarzı mobilya modellerini sevenler için vazgeçilmez olan bu harikulade tasarımlar, dekorunuzun da daha güzel olmasını sağlayacaktır. Sıra dışı olmak, belirli çizgilerin dışına çıkmak ve kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız, sizi en iyi anlatacak ve yansıtacak mobilya seçeneği Osmanlı tarzı mobilya modelleri olacaktır.

Hem geçmişi hem de belirli bir ritüeli anlatan, her parçası adeta sanat eseri olan bu mobilyalar ile bambaşka bir görselliğe sahip olacaksınız. Osmanlı tarzı mobilya modelleri ile geleneklerden uzaklaşmadığınız gibi, sahip olduğunuz bu değerleri başkalarına aktarabilme fırsatı da bulabileceksiniz. Osmanlı tarzı mobilya modellerini incelediğinizde en göze çarpan modeller olarak varaklı ve gravürlü koltuk takımları, yemek takımları ve yatak odalarının dikkat çektiğini göreceksiniz.

sah-klasik-koltuk-takimi

Osmanlı tarzı koltuk takımları ile salonlarınızı ve oturma odalarınızı giydirdiğinizde, dekorunuzu dolduran koltukların katacağı havadan büyüleneceksiniz. Farklı bir atmosferi de beraberinde getirecek bu muhteşem koltuklarda kendinizi hanedan soyundan gelen birisi gibi hissedeceksiniz. Koltuklarda yaşayacağınız bu değişik duygular ile salonunuzdan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Günün yorgunluğunu fazlasıyla üzerinizden atmanızı sağlayacak  değerde üretilmiş bu koltuk modelleri ile bambaşka bir dekora imza atacaksınız.

Koltuk takımlarının ayaklarının yerden yüksek şekilde üretilmesi daha şık görünmesine neden olmuştur. Ayrıca koltuk kenarlarındaki varaklar ve oyma sanatının mükemmel ötesi figürleri de görülmeye değerdir. Ahşaptan yapılan ve ceviz rengi olan bu koltuk modellerinde kullanılan döşemelik malzeme ise koltuk takımınızın değerine değer katmıştır. İsterseniz desenli modelleri de oturma odanızda tercih edebilirsiniz.

Berensu Koltuk Takımı
Berensu Koltuk Takımı

Geniş parçalı desenler özellikle oturma odası koltuk takımlarında çok güzel durmaktadır. Berjerler daha rahat oturma özelliğine sahiptir. Berjerler açık renkte tercih edilirse, göze daha hoş gelen bir görünümde sunacaktır. Osmanlı tarzı koltuk takımınızla berjer modellerinizin uyumlu olması  dekorunuzdaki tutarlılığınızı ve tarzınızı ortaya çıkaracaktır.

Tamamıyla Osmanlı tarzı havasına bürünerek yemek odası takımıyla da konuklarınızın dillerinden destanlar yazabilirsiniz. Keyifli ve estetik görünüşün Osmanlı tarzı yemek takımlarında her yönüyle ortaya çıktığını göreceksiniz. Yemekten önce yemek odası takımınızı seyrederek tıka basa doyacaksınız.

Klasik ve Osmanlı motiflerini masa ve sandalye tasarımlarında görebilmeniz mümkündür. Osmanlı sanatının ince detaylarıyla işlenmiş, görsellikte bütün yemek odası takımlarını geride bırakacak kadar şık ve zarif yemek odası takımları ile misafirlerinizi şaşırtacaksınız.

Arda Klasik Yemek Odası
Arda Klasik Yemek Odası

Osmanlı tarzı klasik yemek odası takımınızla tarihin derinliklerinde uzun bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Altın ve gümüş işlemeler masa ve sandalyeler üzerinde olağanüstü görünüyor. Bir tablodaki resme dalıp da uzaklara gidecek kadar sizi içine çekecek bu yemek odası takımları ile yemeklerinizi daha keyifli ve zevkli bir ortamda yiyeceksiniz.

Osmanlı tarzı klasik yatak odalarında ise konforun ve yüksek kalitenin izlerini her açıdan görebilirsiniz. Osmanlı ezgilerinin tarihi ve klasik kokan ahşap mobilyalarla sıra dışı olarak oluşturulduğu bu yatak odası takımları ile kendinizi özel hissedeceksiniz.

Defne Yemek Odası
Defne Yemek Odası

Yatak odanızda gardrop modellerinde kullanılan aynalı ve klasik figürlü tasarımlar sizi kendisine bağlayacak. Aynı şekilde istediğiniz ölçüde ve renklerde bulabileceğiniz yatak takımı modellerine de hayran olacaksınız. Yatak odanızda devrim yapıp, kendi tarzınızı cesurca ifade edebileceğiniz, en mükemmel tasarımları Osmanlı tarzı ile bulabileceksiniz.

akasya-klasik-yatak-odasi

Osmanlı tarzını seviyorsanız ve bundan kopamıyorsanız, Asortie mobilyanın birbirinden güzel klasik tarzdaki modellerini görmenizi tavsiye ederiz. Kendinize en uygun mobilya modelini seçebileceğiniz Osmanlı tarzı mobilyalarda şaşalı ve gösterişli havayı da evlerinize taşıyabileceksiniz. Asortie mobilyanın Osmanlı tarzı mobilya modelleri ile evlerinizde kendi tarihinizi kendiniz oluşturacaksınız.