Makyaj Masaları

Son günlerin en hit mobilyalarından makyaj masaları sektöre giren daha doğrusu ülkemizde kullanımı yaygnlaşan İkea ve English Home gibi markaların etkisi ile şekillenerek bir piyasa haline gelmiştir. Romantik bir makyaj masası üzerinde dünyanın en ünlü markalarının makyaj malzemeleri kıymetli mücevherlerle dolu çekmecelerinin olmasını kim istemez ki. Gelelim makyaj masalarının kullanımı ve modellerine. Kendi güzellik ve bakımımıza dikkat ettiğimiz kadar aldığımız tuvalet masası yaygın kullanımıyla makyaj masasına da dikkat etmeliyiz. Satın alınan her mobilya gibi dayanıklı olması gerekmektedir. Son zamanlarda işine uzak doğuyu karıştıran markaların tasarımlarından özellikle sağlığımız için uzak durmalıyız ve kanserojen etkisi olan bu mobilyalar satın almamalıyız. Ayrıca kimyasal içerikli boyalarla imal edilmiş ürünlerden de uzak durmalıyız. Natürel olarak üretilen doğal ürünleri seçmekten ödün vermemeliyiz.

Makyaj masalarında son trendler genellikle romantik tarzda dizayn edilen beyaz lake kaplama yada beyaz mat masif kaplama modellerdir. Küçük çekmeceli yüksek ayaklı tercih edilen ingiliz tarzı modeller üzerlerinde tercih mobilya çerçeve içinde aynalarla çok tercih ediliyor. Kimi modellerin ayna çevrelerinde kullanılan ışıklandırma özellike makyaj yaparken biz bayanlara büyük kolaylık sağlıyor. En çok tercih edilen spot aydınlatmalar gece mükemmel bir gece makyajı yapmanızı salıyor. Ancak ayna ışığı direk yansıtan bir obje olduğu için doğru açıdan verilmesi size doğru bir görüntü verecek ve makyajınızı yaparken direk gözünüze ışık almayacaktır. Aynanın büyüklüğü kullanım açısından çok önemlidir. Büyük boyutlarda kullanılan aynalar makyaj masaları kullanımını arttırmakla birlikte daha kullanışlı kılıyor. Ayrıca çekmece tasarımları ve kullanımı açısından da takı ve makyaj ürünlerinizi depolama ve saklamanız açısından önemlidir.

Makyaj masaları kullanım açısından evin dekorasyonuna sihirli bir değnek değmiş havası katar. Romantik bir yatak odasına bambaşka bir anda bambaşka bir hava katar. Genel kullanım olarak önünde sandalye veya puf ile birlikte kullanılır. Özellikle ingiliz tarzına hakim ferforje sandalyelerle kombin ederek kullanabileceğiniz makyaj masaları zamanla yatak odalarınız için bir vazgeçilmez haline gelecektir. Sizde klasik şifonyer mantığından yana değilseniz yatak odası takımlarınıza eşlik eden şık bir makyaj masası ekleyerek şık ve gösterişli bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.