Lüks Otel Koltukları

Lüks otel koltukları, her tarzda her renkte üretildi artık. Üreticilerin lüks otel koltuklarına ekleyecekleri tek şey kendi özgün dokunuşları oldu sadece. Bu bakımdan da ciddi bir özgünlük ve stil yarışı hakim mobilya dünyasında. Bu yarışı kazanacak olan da elbette en çok tercih edilen mobilyayı üreten firma olacaktır ve bunu da alıcı belirleyecektir. Peki bir otelin koltuklarının lüks olması ne demek? Lüks otel koltukları tam olarak neden istenir ve bu koltuklara yapılacak işlemler ne olmalıdır?

Lüks otel koltukları öncelikle rahat olmalıdır; sonuçta otel bir evin konforunu barındırmalı hatta mümkünsen evden daha rahat ve konforlu mobilyaları barındırmalıdır. Bu bakımdan lüks otel koltuklarının ilk şarkı rahat olmalarıdır. Ama bu rahatlık nasıl sağlanır?

Koltukların oturma kısımlarının geniş olması, kol kısımlarının da açısının çok iyi ayarlanmış olması gerekir. Oturan kişi ne diken üstünde oturuyor hissine kapılmalı ne de koltuğa gömülmelidir. Lakin maalesef ki modern koltuklarda bu durumlar olmaktadır. Zaten bu yüzden otellerde klasik mobilyalar tercih edilmektedir.

Klasik mobilyalar, rahattır. Bu rahatlıkları da onların kalitesinden gelir. İskelet malzemesi masif malzemeden yapılan bu lüks otel koltuklarının minderleri de çift tabanlı olduğu için otellerin istediği ayarda bir konfor sağlamaktadır.

Akasya Koltuk Takımı
Akasya Koltuk Takımı
Hanedan Klasik Koltuk Takımı
Hanedan Klasik Koltuk Takımı

kapitoneli-koltuk-takımları-masko

lüks-koltuk-takımları-ve-fiyatları

kahverengi-klasik-koltuk-takımı

Lüks otel koltuklarının genelde klasik mobilyalardan seçilmesinin bir nedeni de sade ve şık olmalarıdır. Sonuçta klasik koltukların kökü, saraylara dayanır.

Lüks otel koltukları, lobide ayrı odalarda ayrı kullanılmalıdır. Lobilerdeki karşılama takımlarının odalardan daha gösterişli olması elbette ki bir tesadüf değildir. Sonuçta otel konseptlerinde lobi ile oda ayrı tutulmalıdır.

Lobide kullanılan lüks otel koltukları, odalarda kullanılan lüks otel koltuklarına göre daha büyük ve geniştir. Elbette bu durum odanın konseptine göre farklılık gösterecektir ama standart bir otelde var olan durum budur.

Lobide kullanılan lüks otel koltukları kumaşları, temizlenmesi daha kolay olan kumaşlardır. Ayrıca mobilya iskeletleri ekstra güçlendirilmiştir. Kimi konsept otellerde sadece vitrin amaçlı kullanılan lüks otel koltukları, kullanılmayacağı için daha parıltılıdır. Hatta berjerlerin saten olması ya da kumaşların kadife olması da rastlanabilir. Vitrin amaçlı konulan lüks otel koltukları daha çok görsellik amacı taşıdığı için kullanıma çok uygun değildir.

Ev konforundaki otel odalarında kullanılan lüks koltukların en önemli özelliği rahat olmalarıdır. Otele gelen misafirin yol yorgunu olduğu göze alınmalı ve lüks otel koltuklarının ona göre konforlu olması gerekmektedir. Kol kısımlarının ve arka boşluğun geniş olması, koltuk süngerinin iskeleyle temas etmeyecek kadar yüksek olması koltuğun rahat olması demektir.