Küçük Salon Tasarımları ve Dekorasyon Örnekleri

Küçük alana sahip oturma odası takımlarına göre, güzel ve kullanışlı tasarımlar ile oldukça hoş bir dekor oluşturmanız mümkündür.

Küçük salonu geniş göstermek istiyorsanız beğendiğiniz şeyleri salona uygulamak yerine salonunuza uygun tercihler yapmalısınız. Koyu renkli duvar rengine desenli ve karmaşık renkli koltuk takımlarını kullanmak uygun olmaz. Küçük salon ve oturma odası dekorasyonlarında koltuklarda açık renkli tasarımlar fazlasıyla hoş durmaktadır. Bu koltuk takımlarını koyu renkli duvarlarınız ile kombine ederseniz çok güzel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Küçük salonlarda açık renkli tasarımları düşünmeniz salonlarınızı daha da geniş gösterecektir. Açık renkli koltuk takımları küçük salon tasarımlarını daha ferah ve iç açıcı göstermektedir. Açık renkli koltuk takımları gözleri yormadıkları gibi aynı zamanda salonunuza muhteşem bir atmosfer ekleyecektir.Salonlarınızda kullanacağınız renkleri belirledikten sonra duvar, zemin ve koltuk takımlarında yaşanan uyum gerçekten görülmeye değer nitelikte olmalıdır. Ayrıca küçük kırlent ve yastıklarda hem salonlarınıza renk katmakta hem de sıcaklığı salonlara getirmelidir.

çok-şık-tasarım-beyaz-klasik-koltuk-takımı-modeli

Küçük salon takımlarında mümkün olduğunca az eşya kullanmalısınız.

Çok fazla eşya kullanımı salonlarda kalabalık bir atmosfer yaratacaktır. Salon takımlarında berjer ve koltuk takımlarından oluşan tasarımlar oldukça güzel görünmektedir. Koltuk takımlarınızla kullanabileceğiniz sehpa takımları da oldukça hoş durmaktadır. Ahşap tasarımlar ile koltuk takımlarınızı bütünlediğinizde ortaya büyüleyici bir görünüm çıkmaktadır.

Ayrıca cam masa, sehpa ve şeffaf tablalı ürünler salonların geniş algılanmasını sağlar. Küçük salon dekorasyonlarında mobilya ürünlerinin duracağı açılar çok önemlidir. Özellikle tekli koltuğun salon dekorasyonunda oluşturacağı açıya dikkat etmenizi öneririz. Salonunuzda doğru açıyı yakalayarak samimi ve davetkar bir görüntü oluşturmanız mümkündür. Küçük salonların dekorasyonunda ışıklandırma olarak avize tercihi öne çıkmaktadır. Çok büyük boyutlu ışıklandırma kullanmanız salonlarınızın görünümünü etkileyecektir. Mümkün olduğunca küçük boyutlu avizeler kullanarak dekoru zenginleştirebilirsiniz.

en-guzel-domi-klasik-salon-dekorasyonu-fotolari

Küçük salonlarda ışıklandırma iyi olursa koyu renkli koltuk takımları da düşünebileceğiniz tasarımlar arasında yer almaktadır. Ancak birbiri ile örtüşen ve uyum gösteren renkleri bir arada kullanmanız oldukça hoş bir görüntü oluşturur. Bu açıdan farklı renklerden çok birbiri ile aynı olan renkleri kullanmanızı öneririz.

Küçük salonlarda yapacağınız dekorasyonlarda küçük boyutlu ve oldukça kullanışlı tasarımlara yer vermelisiniz.

Küçük boyutlu tasarımlar, az yer kapladıkları için kullanabileceğiniz en iyi tasarımlar olarak göze çarpmaktadırlar. Bu tür salonlarda daha az tablo kullanmanız dekorunuzun görünümünü olumlu yönde etkileyecektir.

guzel-istikbalin-modern-klasik-koltuk-modelleri-fotograflari_571x550

Salon dekorasyonunuzu ahşap mobilyalar ile yaparak çok daha muhteşem dekorlar elde etmeniz mümkündür.

Ahşap tasarımları salonlarınızda kullanarak salonlarınızın hem etkileyici hem de büyüleyici görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonlarında büyük boyutlu mobilya tasarımlarını kullanmaktan kaçınmalısınız. Salonlarınızın en küçük köşesini de kullanacağınız türde mobilyalara dekorlarınızda yer vermelisiniz.

Dekoratif ve inovatif tarzdaki mobilyalar çok şık bir görünümü evlerinize getirecektir. Gereksiz mobilya kullanımından mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Salonunuzun dekoruna renk katmak isterseniz küçük renkli yastıkları ve kırlentleri kullanmanız oldukça önem arz etmektedir. Dekoratif ayna modelleri de küçük salonlarınızı daha geniş göstermenizi sağlayacaktır. Tv ünitelerinin eşsiz güzelliğinden ve fonksiyonel işlevlerinden de faydalanarak çok daha güzel salon modeli oluşturabilirsiniz.

Küçük ve dar salonunuzda az eşya ve mobilya tasarımları kullanarak hareket alanınızı genişletebilirsiniz.

Bu salonlarınızda kullanacağınız koltuk takımlarınızı dağıtarak kullanmak yerine grup halinde bir arada kullanırsanız oldukça güzel bir dekor elde edebilirsiniz. Açık renkli bir arka planda küçük salonlarınızın dekorunda oldukça etkili bir görünüm sunacaktır. Bu bakımdan Modern koltuk takımlarını klasik koltuk takımlarıyla birlikte bir konsept oluşturacak şekilde dekorasyonda kullanırsanız oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonlarında daha derli toplu ve evlerinizi düzenli gösteren mobilyaları tercih etmenizi öneririz.