Klasik Mobilya Tarzı

Modern tarzdaki mobilyalar ile yapılan dekorasyonlar her geçen gün dikkat çekiyor fakat klasik mobilya tarzı ile yapılan dekorasyon çalışmaları da yabana atılır cinsten değil. Klasik mobilyalartarzınızı dekorunuza yansıtmanızı sağlayacak en güzel mobilyalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kişiliğinizi ve tarzınızı en doğru şekilde dekorunuza aktarabilmek isterseniz eğer, o halde işe klasik mobilya ürünlerini kullanarak başlamalısınız. Dekorasyonda sahip olmak istediğiniz tarz sizin kişiliğinizi de bir şekilde anlatan modeller olmalıdır. İhtişamı ve gösterişi bir arada sunabilen, konforu daha fazla hissetmenizi sağlayan ve estetik açıdan da bulunduğu atmosferi oldukça değiştiren bu mobilyaları mutlaka dekorlarınızda değerlendirmelisiniz.

Klasik mobilya aslına bakarsanız bir yaşam felsefesinin kendisidir.

Klasik mobilyalarda eşyanın ruhunu görürsünüz. Çünkü aynı mobilyayı seneler sonra tekrar aynı şekilde görebilirsiniz. Belki de klasik tarzdaki mobilyaları diğerlerinden ayıran keskin çizgiler de bunlardır.

Bedesten Koltuk Takımı
Bedesten Koltuk Takımı

Klasik mobilya tutkunlarının vazgeçemediği ve kendini bir türlü alamadığı klasik tarz mobilya ürünleri evlere kattıkları değerle de bir bakıma hayatınızı daha süslü ve gösterişli yaşamanıza sebep olacaktır. Klasik mobilyaların saraylardan esinlenerek yapılabilen ürünler olmaları da bu mobilyalara olan talebi arttırmaktadır. Aynı zamanda başka hiçbir mobilyada göremeyeceğiniz lüks ve zengin görünümde klasik mobilya tarzının dekorasyonlarda daha fazla yer edinmesini sağlamaktadır.

Klasik mobilyaların ağır ve çok abartılı olarak dekorasyonda çok fazla dikkat çektiği söylenir. Oysaki durum böyle değildir.

Klasik tarzdaki mobilyalar gerek yapım kaliteleri gerekse de üzerlerinde sahip oldukları klasik motifleri sayesinde oldukça hoş durmaktadırlar. Özellikle varak ve gravür modelleri ile adeta büyüleyici bir görünüm sunan bu mobilyalar tamamen evlerinizin ahengini değiştirecektir.

masko-klasik-koltuk-takımları

Altın ya da koyu hardal rengi ile ya da açık kahve rengi tonlarının hakim olduğu klasik tarzdaki koltuk takımları evlerinizin dekorasyonunda sıra dışı bir ambiyans yaratmanıza yardımcı olacaktır. Salonlarınızın oldukça şık görünmesini sağlayacak bu renkler ile de yaşam alanlarınıza da hareketlilik ve ihtişam eklenecektir.

Bal rengi tonundaki ahşap mobilya tasarımları diğer mobilyalarınızla birbirini tamamlayan renklerde olduğu için sizleri cezbedecek kalite ve niteliklerdedir.

Klasik mobilyalarda az yer tutan ve oldukça görkemli duran koltuk takımlarını mutlaka dekorlarınızda düşünmelisiniz. Buna ek olarak, klasik tarzdaki köşe koltuk takımları da hem stil olarak hem de rahatlık bakımından klasik koltukların yokluğunu aratmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Koyu renklerdeki klasik koltuk takımlarını sevmiyorsanız, pastel yeşili ve açık yeşil tonlarını kullanarak klasik mobilyalarınızı renklendirebilir ve biraz daha açık renkli modellere yer vererek dekorunuzu bambaşka bir noktaya taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu renkler salonunuza hem dinginlik katar hem de daha doğal bir görünüm sunar. Böylece salonlarınızın görünümünde sakinleştirici bir etki yaratmış olursunuz.

klasik-koltuk-takımları-fiyatları

Klasik mobilyalar da kullanılan renkler açısından açık renkli modellerde dekorlarda fark yaratmanızı sağlayacak nitelikteki renklerdir. Örneğin; beyaz ve açık krem rengi de oldukça hoş bir görünüm sunmaktadır. İsterseniz desenli olan klasik mobilya tarzlarını da benimseyebilirsiniz.

Minik kırlentlerle de bütünlük yakalamanızı sağlayan bu tasarımlar oldukça değişik bir dekora sahip olmanızı da sağlayacaktır. Yüzde yüz ahşap ve el yapımı olan bu tasarımlar oldukça dayanıklı ve sağlam olmalarıyla da göze çarpmaktadırlar. Aslında tarzınız ön plana çıksın denilen dekorlarda klasik mobilyalar ile modern mobilyaları kombine ederek de gayet güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.