Klasik Mobilya İle Yapılacak Kombinasyonlar

Klasik mobilya modelleri ile yapılacak kombinasyonlar da birbiri ile uyumlu ve sırıtmayan tasarımlara yer vermeniz çok önemlidir.

Klasik mobilyalar ile yakışan ve klasik çizgilere giden tarzdaki stilleri konseptlerde düşünmeniz faydalı olacaktır. Klasik mobilyalar ile dekorlarınız oldukça göz alıcı olacaktır. Olduğundan çok daha şahane görünen bu tasarımlar ile dekorlarınızda kullanacağınız mobilyalarınızı daha güzel bir şekilde kombinleyebileceksiniz. Yapacağınız klasik modern uyumunda yakalanan denge ile farklı açılardan dekorlarınızda söz sahibi olmanızda mümkündür. Örneğin klasik mobilyalarınızla yapacağınız kombinasyonlarda açık berjer koltuk modelleri ile pastel renkli koltuk takımlarını kullanmanız dekorunuzu çok daha güzel gösterecektir. Koltuk takımlarındaki boyutlarda dekorların belirleyicisidir bir anlamda. Çok büyük boyutlu tasarımlara yer vermemeniz oluşturacağınız kombinasyonları daha güzel gösterecektir.

masko-klasik-mobilya

Koltuk takımlarınızda kullanacağınız yastıklarda desenli olanlar koltuk takımlarınıza çok yakışmaktadır.

Yalnız uyumsuz görünmemesi için desenlerin birbiri ile yakın renklerde olmasına özen göstermelisiniz. En sevdiğiniz koltuk takımınızı dekorda daha da görünür kılmak için açık renkli duvar renkleri kullanmanızı öneririz. Açık renkli duvarınızın önüne yerleştireceğiniz koltuk takımınız ile dekorunuzun havasını da değiştireceksiniz. Böylece son derece güzel bir kombinleme yapmış olacaksınız.
Renklerin uyumu önemlidir fakat bazen zıt renlere de dekorlar da yer vererek güzel varyasyonlar ve kombinasyonlar yapmak mümkündür. Cesur bir kişiliğe sahipseniz bu şekilde bir dekor oluşturabilirsiniz. Koyu renkli koltuk takımlarını canlı renkteki halı ve perdelerle kombine ederek farklı görünümler elde edebilirsiniz.

klasik-mobilya-modelleri

Yapacağınız kombinasyonlara sehpa ve yastık gibi ufak aksesuarları da katarak kombinasyonlarınıza derinlikte kazandırabilirsiniz.

Bu şekilde yapacağınız dekorasyon çalışmaları oldukça çekici görünümler oluşturabilirsiniz. Salonunuzu bölmelere ayırarak da daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Kullanışlı kitaplıklar ile salonlarınızı hem ikiye bölersiniz hem de salonunuzun fonksiyonel bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Az ama öz bir şekilde dekorunuzu anlatacak ölçüde aksesuarlara da yer vermeniz dekorunuzu daha zengin gösterecektir. Özenle seçilmiş aksesuarlar ile bambaşka kombinasyonlar yapabilirsiniz. Koltuk takımlarınızda daha sıcak ve samimi bir ortam oluşturacak renklere ağırlık vermeniz dekorunuzu daha da anlamlı kılacaktır.

Koltuk ve sandalye modellerine alternatifler yaratarak puf ve minderleri kullanabilirsiniz.

Dekorunuzu oldukça şık gösterecek bu mobilyalar ile yapacağınız kombinler hafızalarınızda izler bırakacaktır. Klasik sehpa takımlarını modern koltuk takımları ile kullanmanızda oldukça hoş bir görünüm verecektir. Koltuk takımı ve yemek odası arasında oluşturacağınız dekor da daha davetkar bir görüntüye yer vermeniz misafirleriniz üzerinde olumlu bir izlenim bırakacaktır. Yemek odalarında kullanacağınız masa ve sandalyelerin klasik varak ve gravür desenli olması da güzel bileşimler oluşturmanızda öne çıkacak etkenlerdendir.

yazlık-ev-yemek-odası-takımları

Etkileyici bir klasik yatak odası takımı da bench ve makyaj masası gibi aksesuarlarla desteklendiğinde ortaya beklentilerin ötesinde manzaralar çıkabilmektedir.

Göze hitap eden ve görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde dekorlar oluşturmanız için değişik türdeki tasarımları da kombinasyonlarınızda kullanmalısınız. Değişik ve farklı tarzda mobilyalarda oldukça hoş görünen tasarımlar olarak dekorunuza değer katacaktır. Evlerinizin daha değerli olmasını sağlayacağınız mobilya modelleri ile kombinasyonları biçimlendirebilirsiniz.

Huzurlu ve ferah görünecek ortamlarda oluşturabileceğiniz bu tasarımlar ile farklı türde kombinler yaparak daha detaylı dekorasyonlara imza atmanızda olasıdır.

Kombinasyonlarda ayrıcalıklı olmak istiyorsanız ise klasik mobilyaları ve modern mobilyaları birlikte kullanmalısınız. Böylece her açıdan farklı olmanızı sağlayacak modeller ile bambaşka atmosferler elde etmeniz daha da kolaylaşacaktır.  Kombin yapmak istediğiniz yer evinizin hangi bölümü ise, dekorda öne çıkan unsurları belirlemeli ve dekoru daha cezbedici kılacak unsurlara da yer vermelisiniz. Göz alıcı tasarımlar ile çok farklı kombinasyonlara imza atmanız artık çok daha kolay olacak.