Klasik Çizginin Yemek Odasındaki En Güzel Örnekleri
Klasik yemek odası takımı bir mekan için en zengin ve şık dekorasyon stilidir. Özellikle geniş bir salonda yer bulmuş olan klasik yemek odası, şık bir duvar kağıdı ile tamamlandığında, her gününüzü tarihi bir yolculuğa çıkmış gibi yaşayabilirsiniz.Aynı zamanda klasik stilin her zaman mekana ağır ve etkili bir hava katması da bilinen bir gerçektir. Geniş bir salonda yer alan şık bir yemek odası takımı, klasik modellerden yana tercih edildiğinde başka bir mobilyaya gerek kalmadan tüm dekorasyonu tamamlayabilmenizi mümkün kılmaktadır. Yemek odasında tercih edeceğiniz bir çok aksesuar, size geçmiş yüzyılların enerjilerini yansıtabilir. klasik-yemek-odasi_4

Yemek Odası Aksesuarları

Yemek odalarında tercih edilen aksesuarlar, özellikle antika niteliği taşıyan objelerdir. Porselen yemek odası takımları ya da varaklı bir ayna, klasik stilin en güzel örnekleri arasında yer alır.Beyaz renk ile de oldukça uyumlu olan altın sarısı varak, klasik stilin en güzel eşyalarını kullanabilmenizi sağlar. Klasik yemek odası aksesuarlarının orijinallerini bulmanız oldukça zor ve pahalıdır. Bu nedenle daha ekonomik olan ürünleri tercih ederek orijinal olmayan modelleri seçebilirsiniz.El işçiliği gerektiren tüm işlerde maliyet fazla olacağı için bu konuda ciddi bir bütçenizin olması gerekmektedir.
artemis klasik yemek odası
Artemis klasik yemek odası

Klasik Yemek Odası Seçenekleri

Günümüzde klasiğe modern dokunuşlar katılarak avangarde stil ortaya çıkmıştır. El işçiliğinin oldukça az olduğu bu stil ve diğer stiller için tercih edilen klasik yemek odası stilleri, çoğu zaman kahverengi ahşap mobilyalardan seçilir.Bu mobilyalar için tercih edilen renk seçenekleri, bordo, krem, lacivert, yeşil ve kırmızı tonları olmaktadır. Klasik yemek odalarında hangi rengi tercih edecekseniz, diğer mobilyalarınızı da o renk ile uygun renklerden yana seçebilirsiniz.Klasik stilin en iyi şekilde kullanıldığı ve avangarde stil ile birlikte daha ekonomik çözümler sunulabileceği günümüz mobilyalarında, oldukça fazla seçenek vardır.
Artemis vitray yemek odası takımı
Artemis vitray yemek odası takımı

Ekonomik Mobilyalar Nereden Satın Alınır?

  Ekonomik mobilyalar için gerekli olan alışverişinizi eskicilerden yapabilirsiniz. Eskicilerde satılan ürünleri alıp, yüzlerini ve süngerlerini değiştirerek ve ahşapları cilalayarak kullanabilirsiniz. Yenileme işleri için kendiniz ile boş vakitlerinizde çok rahat çalışma yapabilirsiniz. El işçiliği yüksek olan bu ürünleri satın alırsanız oldukça yüksek bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Klasik yemek odası denildiğinde ilk aklınıza gelecek olan il işçiliği ile oyulmuş ahşaplar oluyorsa, bu işlemin de oldukça maliyetli olduğunu biliyor olmalısınız. Bu nedenle eğer bütçeniz kısıtlıysa, bu takımları almakta zorlanabilirsiniz.