Keyifli Bahçe Dekorasyonları

Bahçe dekorasyonu denildiğinde aklımıza salıncaklar, rahat oturma grupları geliyor. Artık bahçe dekorasyonu bunun çok ötesine taşınmış durumda. Özellikle havuzlu evlerde gelişmiş dekorasyon örneklerinin uygulandığını görüyoruz. Farklı tasarımlar havuz başı partilere konu olan bahçeleri süslüyor.

Herkesin hayali bahçeli bir eve sahip olmak iken, bahçeli bir evde oturup yeterli özeni bahçe dekorasyonuna göstermeyen evler de görülüyor. Bahçe dekorasyonu düşünce ve yaratıcılık ürünlerini barındırdığında daha dikkat çekici oluyor. Evinizde kullanmadığınız eşyaları oldukça şık nesnelere, atılacak sandalyeleri çiçek ve çim kaplamaları ile yaratıcı fikirlere çevirebilirsiniz. Kullanmadığınız mutfak eşyalarından üreteceğiniz saksılar bahçenize ayrı bir hava katacaktır.

Partilere sahne olan bahçelerde gördüğümüz en dikkat çekici detaylarsa modern oturma grupları. Şöyle ki modernliğin bahçe dekorasyonuna yansıdığı hasırın ve ahşabın doğayla birleştirildiği tasarımlar bahçeleri göz alıcı birer manzaraya çeviriyor. Açık renklerin koyu ile kontrastında sadelikten yana olan tasarımlar, bahçeye eklenen dekoratif ürünlerle tamamlanıyor. Bu bahçelere sahip olabilmek için öncelikle bahçe bakımına önem vermeniz gerekli.

Bir başka bahçe stili olarak da country stilini görüyoruz. Eskitilmiş mobilyaları  doğayla birleştiren tarzın çiçek desenli ve renkli kumaşları, beyaz fon ile ön plana çıkartılıyor. Beyaz ve yeşilin uyumuna diğer renklerin de katılmasıyla bahçe dekorasyonu daha canlı bir hal alıyor.

Siz de country stilini bahçenize uygulamak istiyorsanız rahatsız etmeyecek düzeyde aydınlatmalar, eski eşyalarınızdan oluşturacağınız ürünlerde pastel tonlar kullanabilirsiniz. Bahçe mobilyası denildiğinde akla gelen salıncaklara yapılan süslemeler de artık dikkat çekiyor. Zevkinize göre basit süslemeler salıncakları da bahçede albenili kılıyor. Farklı tarzları deneyebileceğiniz bahçe mobilyalarında klasik tarzlardan kaçınmanız, bahçenin konseptine olduğu kadar verdiği doğallık hissine de yardımcı olacaktır. Çok uğraşılmış mobilyalar doğada eğreti duracağından tercihinizi basit ve renkli mobilyalardan kullanmanız, açık renklere ağırlık vermeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Beyazın ve hasırın bahçe mobilyasında her zaman kullanıldığını, farklı tonlarının bahçenizde şık bir görünüme sebep olacağını unutmamalısınız.

 

“Keyifli Bahçe Dekorasyonları” üzerine 4 yorum

  1. Bahçelerde güzel bir konfor ve sağlma bir mobilya istiyorsanız Masko’yu ziyaret edin derim. Güzel seçenekler var. Gerçi karşıdaki Modoko mobilyacılar sitesinde de güzel bahçe mobilyaları var.

    Cevapla
  2. şuan yazlıktayım. ikinci resimdeki bahçe mobilyaları çok güzel. Bahçe mobilyalarında en önemli konu rahat ve suya dayanıklı olması. İkea da çok güzel bahçe mobilyaları var. Ama ikeadan alınan eşyalar biraz daha kısa ömürlü gibi geliyor bana. Gerçi biz evimize aldık 3 yıldır da kullanıyoruz.

    Cevapla
  3. maskodan bahçe mobilyası baktım gezdim gördüm çok güzeldi maskoda çok güzel modeller var bahçenize uygun fiyata tavsiye ederim

    Cevapla

Yorum yapın