İstanbul Klasik Mobilya Firmaları

Mobilya seçimi evin iç dizaynını sağlıklı bir şekilde oluşturmak isteyen kişilerin özenle üzerinde durdukları bir konudur. Genellikle tüm konutlarda mekânların belirli edimlere göre bölümlendiği söylenebilir. Sözgelimi yemek odası sadece yemek yenen ve buna göre mobilyaların döşendiği bir alan olarak belirlenmiştir. Bunun yanında birer dinlenme mekânı olarak oturma odaları da oturma grupların satın alarak dinlenebileceğiniz alanlardır. Gerek klasik gerekse spor olsun tüm mobilyalar evlerin çeşitli bölgelerine uygun olarak yerleştirilmektedir. İstanbul klasik mobilya firması üretilen illerin başında gelmektedir.

klasik-mobilya-yatak-odasi

İstanbul klasik mobilya firması konusunda oldukça farklı seçenekler sunmaktadır. Genellikle seçilen mobilyaların sağlam ve dayanıklı olması son derece önemsenmektedir. Bunun yanında oturma düzlemi ve zemin ilişkisinin doğru sağlanması da klasik bir mobilyayı oldukça şık gösterecektir. Omurga üzerine oturan kol ve baş yüklerinin başka alanlara aktarılması kişinin dinlenmesi için son derece önemlidir. Genellikle düz bir zemine oturmak kişinin dinlenmesini zorlaştırmaktadır. Oturulacak düzlem ise kan dolaşımını kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda omurgadaki basınç da azalacaktır. Sırtınızı bir yere dayamanız ve dayadığınız alanın konforlu olması bu anlamda son derece önemlidir.

İstanbul klasik mobilya firmaları bu konuda pek çok ayrıntıyı değerlendirmekte ve imalatlar bu doğrultuda yapılmaktadır. Aynı zamanda ağırlığın yastık ya da kolçaklara aktarılması da son derece önemlidir. Bu nedenle tasarımda bu tarz unsurlara dikkat etmek şarttır. Hem sedirlerin hem de kanepelerin bu mantıkla tasarlanması son derece önemlidir.

asortie

Türk mobilya endüstrisi değerlendirildiğinde genellikle geleneksel yöntemlerle çalışan pek çok firma bulunmaktadır. Atölye tipi küçük ölçekli işletmeler ağırlıklı olarak çalışmaktadır. İstanbul klasik mobilya firması hem geleneksel hem de modern tarza yakın olan mobilyaları üretmektedir.

Türkiye’de özellikle son 15-20 yıl düşünüldüğünde pek çok farklı küçük işletmenin yanında orta ve büyük ölçekli pek çok işletmenin de giderek mobilya üretmeye başladığı görülmektedir. Masko Mobilya kentinde bulunan Asortie Mobilya firması klasik mobilya üretimi ve ihracatı ile ilgili son yıllarda oldukça büyük başarılara imza atmış örnek bir firmadır.