Her Eve Uygun Tarzda Oturma Odası Modelleri

Salonlarınızı dekore ederken kullanabileceğiniz koltuk takımları ile yaşama alanlarınızı daha farklı ve güzel kılabilirsiniz.

Her evin dekoruna uygun tarzda yapılan bu oturma odası modelleri ile yaşam alanlarınızın dekorasyonu çok daha güzel ve farklı olacaktır. Salonları barındıran alternatif oturma odası tasarımları ile dekorasyonlarınızı çok daha güzel gösterebilirsiniz. Klasikten moderne modernden minimalist e kadar her türde koltuk modeli ile yapacağınız dekorasyonlar ile evlerinizi çok daha farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Öncelikle evlerinize hangi tarzın gideceğine karar vererek işe başlamalısınız.

evimizdekorasyon-2014-iç-dekorasyon-oturma-odası-modelleri

Daha sonra oluşturacağınız konsepte ile oturma odalarınızın dekorasyonlarını şekillendirmeye başlamalısınız. Çeşitli tarzlarda oturma gruplarını oturma odası dekorasyonlarınız için kullanabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmekte fayda var, oturma odanıza gidecek renk ve türde olan koltuk takımları ile oturma odası dekorasyonlarınızı farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımlarında daha modern ve konforlu olanları tercih ederek daha rahat bir oturma odasına kavuşabilirsiniz.

Canlı ve mümkün olduğunca renkli tasarımlara ağırlık vermenizde fayda vardır. Ferahlık ve rahatlık veren bu koltuk takımları ile yaşam alanlarınızı baştan yaratabilirsiniz. Ahşap tasarımları kullanarak daha uzun vadeli oturma odası dekorasyonları oluşturabilirsiniz. Oturma odanızın zemininde kullanacağınız ahşap kaplama modelleri ile oturma odanızı daha zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca tekli koltuk modelleri ve ahşap sehpa tasarımları da oturma odası dekorasyonlarınızı çok daha çekici bir hale getirecektir.

en-güzel-köşe-koltuk-takımları

Oturma odası gruplarında kullanacağınız renkler ve tasarımlar ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Oturma odalarınızda daha esnek ve daha az yer tutan koltuk modelleri ile farklı kombinasyonlar ve varyasyonlar yapmanız mümkündür. Renk ağırlıklı bir oturma odası dekorasyonu yapacaksanız, o zaman daha dikkat çeken renkler arasında bulunan sarı rengini kullanmanızı öneririz. Bu renk ile oluşturacağınız dekorlar hem daha aydınlık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacak hem de oldukça hoş bir tablonun ortaya konmasına izin verecektir. Sarı renkli oturma odası dekorasyonu oturma odalarınız için en ideal tercihlerden biridir.


İsterseniz koltuk takımlarında kırmızı renkli tasarımları kullanarak da daha etkileyici dekorlar ortaya çıkarabilirsiniz. İki farklı ve baskın rengi kullanmak oturma odalarında çok daha görkemli bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. İkili koltuk takımlarınızı antrasit ya da beyaz renkte seçip, tekli koltuk modellerini ise kırmızı renkte kullanarak ortaya çok daha güzel şekilde bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz. Koltuk takımlarında göz alıcı ve iddialı bir dekor ortay koymak istiyorsanız mutlaka bu renklere önem verebilirsiniz.

deri_koltuk_takımı_4

Küçük boyutlu koltuk takımları özellikle oturma odaları için oldukça güzel sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Bu koltuk takımlarının işlevselliği de oturma odanızın dekorunun ortaya çıkmasına öncülük edecektir. Oturma odalarında kullanacağınız açılıp kapanabilen koltuk takımları ile fark yaratmanız mümkündür. Kolay silinebilen ve temizlenebilen bu koltuk takımları ile dekorlarınızı bir üst boyuta taşmanız mümkündür.

Daha modern ve estetik olan koltuk takımlarını kullanarak dekorasyonlarınızı iki gömlek üste çıkarabilirsiniz. Yumuşak dokuları ve kumaşları ile rahat oturuş sunan bu kaliteli koltuklarla oturma odalarınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Gösterişli ve konforlu koltuk takımlarını oturma odalarınızın dekorasyonunda kullanarak daha etkili sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Daha büyük salonlarınız varsa daha geniş yer kaplayan ve ihtişamlı olan koltuk takımlarını kullanabilirsiniz.

Bu koltuk takımları ile yapacağınız dekorasyonlar hiç olmadığı kadar şık ve otantik bir dekora kavuşabilecektir. Büyük koltuk takımları düz renkli, sade ve göz yormayan tasarımlar oldukları için oturma odası dekorasyonlarınızın çok daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

çiçek-desenli-koltuk-takımları

Modern tarzdaki koltuk takımlarına örnek olarak yaprak modelli olanları da katabilirsiniz.

Çünkü bu koltuk modelleri geniş desenleri ile oturma odalarınızı bir hayli güzelleştirecek ve farklı desenleri ile zengin bir görünüm kazandırabilecektir. Şıklığın sembolü olan mor koltuk takımları ile de oturma odalarınızı hiç olmadığı kadar farklı bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz. Yeni sezonun en beğenilen renkleri arasında yer alan mor renkli tasarımlar ile yapacağınız dekorlar çok daha güzel ve özel olacaktır.