Fark Yaratan Ofis Mobilyaları

Ofisinizde kullanılan mobilya tasarımları son yıllarda çok değişim göstermektedir. Ofis çalışanları zamanlarının çoğunu ofisde geçirmektedirler. Bu durumda ofis çalışanlarının her açıdan kendilerini rahat hissedebilecekleri ve daha fazla hareket alanı bulabilecekleri ofis mobilyalarının ofislerde yer almaları oldukça önemlidir. En iyi şekilde dizayn edilmiş ve ergonomik açıdan da doğru bir şekilde organize edilmiş bir ofiste çalışmanın keyfine doyum olmayacaktır. Ofis mobilyalarında yaşanan bu olumlu gelişmeler sayesinde ofis çalışanlarında görülen sağlık problemleri de giderek azalmıştır.

Peki günümüzde fark yaratan ofis mobilyalarında neleri görmek mümkündür ?

Önceki dönemlerde kullanılan rahatsız edici koltuk ve sandalye modelleri yerini daha fonksiyonel ve rahat tasarımlara bırakmıştır. Oturuş kolaylığı sağlayan, bel ağrısı ve bunun gibi sağlık sorunları ortaya çıkarmayan ofis mobilyaları üretilmektedir.  Özellikle yüksekliği ayarlanabilen koltuk ve sandalye tasarımları ofis çalışanları tarafından oldukça beğenilmektedir. Yüksekliğin ayarlanabilir olması kişinin doğru bir duruş pozisyonuna sahip olmasını da sağlayacaktır.

kullanışlı-ofis-mobilyaları

Ofis tasarımlarında kullanılan masa modellerinin de daha kullanışlı ve estetik açıdan da daha güzel bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Masa tasarımlarında sandalye ile eşit yükseklikte olanları tercih etmenizi öneririz. Çünkü sandalyeden alçak ya da yüksek olan modeller ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirmektedir. Ofis tasarımlarında açık renkli mobilya tasarımları ofisinize daha hoş ve iç açıcı bir görünüm getirecektir. Ayrıca yöneticiler için deri koltuk takımları da ofis tasarımları arasında düşünebileceğiniz modeller arasında yer almaktadır.

Konfor, rahatlık ve ergonomi…

Ofis mobilyalarında son yıllarda konfor ve rahatlık fazlasıyla önemsenmektedir. Antropometrik olan tasarımlar ile çalışanların daha sağlıklı bir ortamda ve daha verimli çalışması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan incelerseniz ofis tasarımlarının diğerlerinden oldukça farklı olduğunu görebilirsiniz. Ofislerde kullanılan ahşap mobilya tasarımları kullanışlı olmaları ve dayanıklılıklarıyla da göze çarpmaktadır.

Klasik ofis mobilyaları özellikleri ile dikkat çeken tasarımlardandır. Modern ofis tasarımları ise rahatlık yönüyle ilgi toplamaktadır. Deri ofis mobilyaları ise, ihtişamı ve zarafeti yansıtan modelleri ile göz doldurmaktadır. Makam koltukları, misafir koltukları ve ahşap sehpaları ile bu takımlar harikulade bir görsel zenginliği ofislere taşımaktadır.

Ofis mobilyalarında sıcak ve hareketli ortamların yaratılması çok önemlidir. Ofislerde doğru mobilya kullanımı ofisten çıkan işin ruhunu yansıtacaktır. Ofis mobilyalarında doğru tasarımları kullanmak son derece önem arz etmektedir. Ofisinizde yaratacağınız izlenim, ofisinize gelen misafir üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Ofislerinizde kullanacağınız mobilyaların seçiminde mümkün olduğunca işlevsel yönü kuvvetli ve fonksiyonel olanları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

modern-ofis-mobilyaları-kapak

Ofis mobilyalarının çalışanların performansını etkilediği de bir gerçektir. Ofis çalışanlarının daha verimli ve aktif çalışılması isteniyorsa o zaman daha konforlu ve rahat mobilyalara ofislerde yer verilmelidir. Ergonomik olmayan ofis tasarımlarının çalışanların sağlığına olumsuz etki yaptığı bir gerçektir.

Ofisinizde kullanacağınız mobilyalarınızın ofisinizin boyutları ve ölçüleri ile paralellik göstermesi oldukça önemlidir. Ofisinizin büyüklük ve küçüklüğüne göre de farklı ofis mobilyalarını ofislerinizde kullanabilirsiniz. Fiziksel olarak mekana uymayan tasarımlar dekorasyon içinde sırıtmaktadır. Ofis mobilyalarının seçiminde kaliteli mobilya tasarımlarının kullanımı da ofis dekorasyonlarını etkilemektedir.

Mümkün olduğunca kaliteden ödün vermeyen markaların mobilya ürünlerini ofislerinizde kullanmalısınız. Kaliteli malzemeden yapılmış sağlıklı ve dayanıklı mobilyalar kendinizi iyi hissettirecektir. Çalışma motivasyonunu ve konsantrasyonunu arttıran kavramlar arasında ofis mobilyalarının kullanımı ve görünümü de gelmektedir. Ofislerinizde kullanacağınız mobilyalar psikolojiniz üzerinde olumlu bir etki yaratmalı ve çalışma şevkinizi de arttırmalıdır.

Deri koltuk takımlarının yerine kumaş koltuklar…

Ofisinizde deri koltuk yerine kumaş koltuktan yapılmış tasarımları da düşünebilirsiniz. Kumaş koltuk takımları da ofislerin dekorasyonunda son yıllarda tercih edilen mobilya tasarımları arasındadır. Deri koltuk modellerini sevmeyen ofis çalışanlarının en beğendiği mobilya ürünlerindendir. Ayrıca deri modellere göre bir çok avantajı da bulunan bu tasarımların oldukça konforlu ve gösterişli oldukları da bir gerçektir.

modern-ofis-mobilyaları-2

Kadın elinin ofislere değmesi…

Kadın yöneticilerin sayısının çalışma hayatında giderek artmasıyla birlikte ofislerde erkek yöneticiler tarafından kullanılmayan renklere yer verilmektedir. Böylece ofislerde canlı ve dinamik bir görünüm yaratılmaktadır.