Ev İçi Dekorasyon Modelleri

Evlerde yapılan dekorasyon çalışmaları son yıllarda hız kazandı. Herkes de dekorunda birtakım yenilikler yaparak farklı görünme isteği ortaya çıktı. Özellikle her şeyin birbiri ile bu kadar iç içe olduğu ve benzerlik gösterdiği bir çağda farklı olmak sizi ayrıcalıklı kılacaktır. Belli bir kalıba oturtularak yapılan dekorasyonlar ile aynı dekorlar üzerinde dolanıp duruyorsunuz. Oysa dekorasyonunuzu tamamlayan ve birbiri ile uyumlu son derece güzel mobilyalar ile evinizi dekore etmeniz mümkündür. Evinizin yapısına uygun olarak alacağınız mobilyalar ile şahane bir şekilde konsept oluşturabilirsiniz. Öncelikle ev içi dekorasyonu ile örtüşen ve görünüm açısından bir ahenk oluşturan dekorasyon çalışması yapmalısınız. Büyük boyutlu ve fonksiyonel olmayan mobilyalara dekorunuzda yer vermemelisiniz.

ev-dekorasyonu-püf-noktalar

Kullanışlı ve konforlu aynı zamanda kaliteyi fazlasıyla hissedebileceğiniz tasarımlara şans tanımalısınız. Ev içi dekorasyonunda mobilyaların payı hissedilir şekilde artmaktadır. Neredeyse bir bütünün tamamlayıcısı konumunda olan bu harikulade ürünler ile başlı başına bir dekor ortaya çıkarmak da olasıdır.

Globalleşen dünya düzeninde evlerde kullanılan mobilya modelleri artık baştan sağma değil de daha tutarlı ve seçici davranılarak satın alınıyor. Alacağınız mobilyanın oluşturmak istediğiniz dekoru yansıtacağınızı bilmenizde fayda var.

Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz mobilya modelleri arasında köşe koltuk takımları, klasik ve modern koltuk takımları, yemek odasında tarzınızı ortaya çıkaracak masa ve sandalyeler, yatak odası takımları ve bu yılın dekorlarının süsü olan sehpa takımları, biraz daha çeşitli bir stil oluşturmanızı sağlayacak olan dresuar ve josefin modelleri yer almaktadır.

Bu mobilyalar ile ev dekorasyonunuz da başka bir tema oluşturmanız mümkündür. Sıradanlığı bırakıp farklılığı yaşamak istiyorsanız, o zaman bu tarz mobilyaları kullanmanız daha uygun olacaktır. Ahşap ve klasik mobilya stillerinin bu yıl gözde olduğunu söylemekte fayda var. İstediğiniz dekoru bu tasarımlarla yaratmanızda söz konusu olabilir.

Ev içi dekorasyonun vazgeçilmezi olan modern koltuk takımları ile bir dekor oluşturmak istiyorsanız, koltuk takımınızla duvar renginin birbiriyle denk renklerde olmasına özen göstermelisiniz. Çok iç karartmayan çok da sizi boğmayacak tonlarda olan renklere ağırlık vermeniz size fayda sağlayacaktır. Modern koltukların konforlu ve esnek özelliklere sahip kullanışlı bir model olması da oldukça önemlidir.

Rahat oturuş kalitesine sahip, birinci sınıf kumaştan yapılmış koltukları kullanmanızı tavsiye ederiz. Renk seçimizde krem, bej, açık kahve ve hardal rengini düşünebilirsiniz. Bu renkler bu sezon bir hayli adından söz ettirecek görünüyor.Klasik bir koltuk kullanarak evinizin görünümüne başka bir pencereden bakmanızda mümkündür.

evimizdekorasyon-2014-iç-dekorasyon-oturma-odası-modelleri

Klasik koltuklarda gravür ve varak figürlerinin izlerini görebilirsiniz. Klasiği seven ve dekorunu bunun üzerine kurmak isteyenlerin hoşuna gidecek bu tasarımlar ile eşsiz güzellikte bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.Klasik koltuklar ile ev içi dekorasyonda tarz sahibi olduğunuzu da gösterebilirsiniz. Çünkü klasik mobilyalar modası hiç geçmeyen ve eskimeyen mobilyalardır. Klasik tercihinizle hem zarifliği hem de ihtişamı evinize getirmenizde mümkündür.

icdekorasyon

Koltuk kenarlarında ve ayaklarında kullanılan klasik motiflerden büyüleneceksiniz. Çok etkileyici ve çekici görünen bu klasik koltuklar ile alışılmış dekorasyon modellerinin dışına da çıkabilirsiniz.
Klasik koltuklarla dekor oluşturmak bir zevk işidir. Hayatınıza biraz daha değer katmak istiyorsanız eğer, klasik koltuk modelleri ile ev içi dekorasyonunuzu oluşturmanızı öneririz.

krem-ic-dekarasyon-ornekleri

Köşe koltuk takımları ile yapacağınız dekorlar başlı başına sanat aslında. Köşe koltuk takımlarında aradığınız bütün özellikleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda fonksiyonel ve işlevsel yönüyle de işinize çok yarayacaktır. Köşe koltuk takımı kullanarak dekor anlamında evinize hareketlilik de getirmiş olursunuz. Bu koltuk takımlarında canlı renklere ağırlık vermeniz yapmak istediğiniz dekoru iki kat güzel gösterecektir.

Yemek odası takımları da dekorasyon konusunda çok önemlidir. Ev içi dekorasyonun en değerli parçalarından biri olan bu yemek odası takımları ile dekorasyonda farklılık ve renklilik oluşturmanız mümkündür. Yemek odası takımlarında açık renk yemek odalarına ağırlık vermeniz dekorunuzu daha da zenginleştirecektir.

krem-ic-dekarasyon-ornekleri

Ayrıca aynalı konsol ve komodin de yemek odası takımında bütünlük oluşturması itibariyle dekorun en büyük yardımcısı olacaktır. Yemek odanızda oldukça sade ve düz tasarımlar kullanarak dekorunuzun olabildiğince iyi görünmesini de sağlayabilirsiniz. Yemek odanızda kullanacağınız şık masa ve sandalyeler ile evinize gelen misafirlerinizi dekorunuza hayran bırakabilirsiniz. Klasik yemek odaları bu bakımdan sizi fazlasıyla memnun edecek ve beklentilerinizi karşılayacak.

Sehpa modellerine geldiğinizde deri ve ahşap modellerin çok öne çıktığını göreceksiniz. Sehpalar dekorasyonun en göze çarpan parçaları olmuştur her zaman. Çünkü aradığınız esneklik ve hareketliliği bu sehpa modelleri ile gösterebilirsiniz. Deri modeller özellikle bu sene çok moda bu modeller ile oturma odalarınıza olağanüstü bir görüntü getirebilirsiniz. Ahşap sehpalar hem dayanıklılıkları hem tasarımlarıyla çok dikkat çekiyor.

yazlık-ev-yemek-odası-takımları

Yatak odalarınızda da bu sene daha keskin renkler yer vermeniz dekorunuzun daha güzel görünmesine neden olabilir. Gardrop modellerinde sürgülü ve raylı olanları kullanmanız hem hayatınızı kolaylaştıracaktır hem de yatak odanıza esneklik katacaktır. Yatak tercihiniz de ortodepik ve bazalı olan modelleri kullanmanızı öneririz. Şifoniyer modelinin de geniş aynaya sahip olması dekorunuza ayrı bir hava katacaktır. Komodinlerin çekmeceli olması da çok önemlidir. Çünkü fazla eşyalarınızı toplamanıza yardımcı olacaktır.

cibinlikli-yatak-odası-takımları-fiyatları

Ev içi dekorasyonda kullanabileceğiniz mobilya modelleri ile kendi tarzınızı oluşturabilir ve oluşturduğunuz bu dekorasyon ile çok konuşulabilirsiniz. Ev içi dekorasyonda daha çok klasik koltuk ve yemek odası takımı ile yapacağınız kombin ile istediğiniz dekora kavuşabilirsiniz.