Eğlenceli Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odalarında devrim niteliği taşıyan bu tasarımlar ile çocuklarınızın yatak odalarını daha eğlenceli ve hareketli bir yere dönüştürebilirsiniz.

Özellikle çocuk odası yatak modelleri farklı şekillerdeki tasarımlarıyla beğeninizi kazanacaktır. Arabalı olarak yapılan modellerin yanında istek üzerine özel olarak yapılan yatak modelleri de vardır. Çocuk odası yatak tasarımlarında, korsanlardan prenseslere, prenseslerden uçak modellerine kadar düşünülmüş özel temalar yer almaktadır. Eğlencenin doruğa çıkarıldığı bu son derece dinamik mobilya modelleri ile çocukların uykularının da kaliteli olması amaçlanmıştır. Çocukların odalarında hem eğlenmelerini hem de dinlenmelerini sağlayan bu son derece dekoratif tasarımlar aynı zamanda oldukça kullanışlılardır.

Çocuk odalarında kullanılan tasarımlar nasıl olmalı ?

Çocuk odası tasarımlarında odaları kolay düzenlemek ve toplamak için çekmeceli ve raflı ünitelerde unutulmamış. Son derece kullanışlı ve fonksiyonel olan bu mobilya ürünleri ile çocuklarınız aradığı eşyayı daha çabuk bulabilecektir. Eğlenceli çocuk odası tasarımları arasında en dikkat çeken nokta yatak takımının tamamen el yapımı ve ahşap olarak yapılmasıdır. Değişik figürlerin ve motiflerinde üzerinde yer aldığı bu yatak takımı kombinasyonunu mutlaka görmelisiniz.

erkek-çocuk-odası-tasarımları

Çocuk odası takımı çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ve kendilerine daha fazla oyun alanı bulabileceği tasarımlar olarak göze çarpmaktadır. Eğlenceli çocuk odası tasarımları, çok amaçlı kullanıma izin veren aynı zamanda da çocukların odalarında keyifli zaman harcamalarını sağlayan mobilya ürünleridirler. Yatağın altında bulunan raflar ve bölmeler sayesinde daha fazla eşyayı depolama imkanı da bulabileceksiniz.

Çocuklarınız bu raflara ve bölmelere kitap, eşya ve oyuncaklarını istediği gibi yerleştirebilir. Çocuk odalarında çocuk giyinme kabinleri de bu odalara zenginlik katmaktadır. Çocuk odalarında değişik temalı ve detaylı yatak modelleri belki de bu odaların en ilginç taraflarından birini oluşturmaktadır. L biçiminde kullanılan yatak modelleri de oldukça göze batan tasarımlar arasındadır.

sıradışı-çocuk-odası-mobilya-modelleri

İsterseniz çocuk odası yatak modellerini düşük ranza ya da yüksek ranza olarak seçebilirsiniz. Düşük ranzalı modeller yaşları küçük olan çocuklar için düşünülerek tasarlanmıştır. Yüksek ranzalı modeller ise bellirli bir yaş olgunluğuna erişmiş çocuklar için tasarlanmış modellerdir. Çocuk odalarında sıradışı ve farklı tasarımlar yaratmak istiyorsanız, çocuğunuzun odasındaki duvarlara orijinal resimler yaparak ya da çıkartmalar yapıştırarak başlayabilirsiniz.

Çocuk odaları eğlenceli hale nasıl getirilebilir? 

Duvarlarda kullanacağınız renkler ne kadar canlı olursa çocuk odasının ahengi de o kadar güzel olacaktır. Çocuk odası tasarımlarında bu yüzden duvarları dekorun bir parçası olarak düşünmelisiniz. Çocuğunuzun daha fazla eğlenebilmesi ve dilediğince oynayabilmesi için çocuk odasına bir salıncak da kurabilirsiniz. Çocuk odasında değişik figürlü resimler ya da buna benzer duvar kağıtları kullanmanızda odanın dekoruna derinlik ekleyecektir. Çocuk odası dekorlarında kullanılan halılarda tamamlayıcı etkisi ile çocuk odası dekorları üzerinde bir bütünlük yaratmaktadır.

Çocukların beğendikleri modeller arasında hangi tasarımlar geliyor ?
Çocukların ilgisi çeken çizgi film karakterli ya da çeşitli araçlardan oluşan tasarımları kullanmanızı öneririz. Otobüs ya da gemi tarzında bir yatak modeli çocukların oldukça hoşuna gidecektir. Çizgi film karakterli tasarımlarda çocukların en beğendiği mobilya tasarımları arasında yer almaktadır. İçinde masal kahramanlarının da bulunduğu bir çocuk odası dekorasyonu herhalde bütün çocukların sahip olmak istediği bir rüyadır. Rengarenk renklerde kullanacağınız perde modelleri de çocuk odalarının atmosferine ritim kazandıracaktır.

çocuk-yemek-masa-ve-sandalyesi

Eğlenceli çocuk odalarının vazgeçilmez mobilya tasarımları içinde ranzalı yatak modellerinin de payı oldukça fazladır. Çocuk odalarının kendine özgü ve daha enerjik bir görüntü içinde olmasını farklı tasarımlar kullanarak elde edebilirsiniz. Çocuk odasının daha eğlenceli bir yere dönüşmesini istiyorsanız çok daha işlevsel ve iki yönlü mobilya tasarımlarını dekorlarınızda kullanmalısınız. Aynı zamanda görselliği ve estetiği de yansıtacak türde mobilyalara çocuk odası takımlarında yer vererek harika bir görünüm de elde edebilirsiniz.