Dresuar Modelleri

Dresuar, dar bir ene sahip, genellikle ahşaptan üretilen fakat metallerden de üretilmiş modelleri de bulunan uzun ayaklı mobilyalardır. Evin hemen hemen her bölümünde rahatlıkla kullanılabilecek bir mobilyadır. Bu nedenle pek çok farklı dresuar modelleri bulunmaktadır. Salonda yatak odasında, evlerin giriş bölümlerinde, mutfaklarda ve banyolarda tercih edilebilir olması, her mekana uyum sağlayacak çok sayıda modelin üretilmesine neden olmaktadır. Evin giriş kısmının kullanışlı hem de dekoratif olması oldukça önemlidir. Çünkü evinize gelen kişiler ilk olarak burayı görürler ve genel olarak bilinir ki ilk intiba oldukça önemlidir. Dresuar modelleri arasında evin girişi kısmına uygun tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Bu modeller genellikle yüksek ayaklı ve çekmeceli olarak tasarlanmaktadır. Üzerinde ayna ya da telefon koyabilmek için tasarlanmış modeller de bulunmaktadır.

Dresuar modelleri arasında, banyo ve mutfaklar kullanılması için tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Banyo için tasarlanmış dresuar modelleri genellikle beyaz renkte ve daha çok parlak malzemelerden üretilmiştir. Çekmeceli ya da çekmecesiz modelleri bulunmaktadır. Yuvarlak hatlardan daha çok kesin çizgilerde tasarlanmış dresuar modelleri bulunmaktadır. Üzerine havlu ya da makyaj malzemeleri koymak için kullanılabileceği gibi banyoda ihtiyaç duyacağınız hemen hemen her ürünü toparlaması için dresuar tercih edebilirsiniz. Banyolar için dresuar modeli seçerken, kolay temizlenmesi ve suya ya da neme dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasına itina etmek gerekmektedir.

Mutfaklar için tasarlanmış dresuar modelleri ise yine banyolar için tasarlanmış modeller ile benzerlik göstermektedir. Tasarım olarak mutfağa daha çok yakışacak salon ya da banyo mobilyası havası vermeyecek dresuar modelleri mutfaklar için tercih edilmelidir. Mutfaklar için dresuar seçerken yine kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Mutfaklar için çok fazla oymalı, işlemeli, varaklı modellerin tercih edilmemesi kullanım kolaylığı bakımından daha yararlı olacaktır. Mobilya firmalarına sipariş vererek istediğiniz ebatlarda, renklerde ve modellerde dresuar yaptırabilme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sayede mekanınıza en yakışacak mobilyayı elde etmiş olursunuz.

“Dresuar Modelleri” üzerine 10 yorum

 1. dresuar modelleri harika görünüyor. ama ben alacak olsam aynalı dresuar modelini tercih ederdim.

  Cevapla
 2. dresuar modelleriyle biraz geç tanıştım ben ama evime almayı düşünüyorum bir tane klasik dresuar modeli.

  Cevapla
 3. dresuar her evde yok aslında ama yakında her evde bir dresuar modeliyle karşılacağız bence 🙂

  Cevapla
 4. dresuar modellerinde artık hemen hemen her rengi ve tarzı bulmak mümkün. salonunda klasik mobilya kullananlar için tavsiyemdir çok şık bir tamamlayıcı oluyor dresuar.

  Cevapla
 5. dresuar modelleri o kadar fazla ki insan seçim yapmakta zorlanıyor. ben evimin girişine dresuar almayı düşünüyorum ama seçim yapamıyorum.

  Cevapla
 6. Dresuar bir evde olması gereken bir aksesuar olarak düşünüyorum. Evime Klasik dresuar özel yaptırabileceğim bir mağaza önerirmisiniz. Teşekkürler

  Cevapla
 7. evime şöyle ihtişamlı klasik dresuar almayı düşünüyorum. ben salonda kullanıcam o yüzden aynalı dresuar modelinden daha çok aynasız modelleri araştırıyorum.

  Cevapla
 8. Antrem için klasik dresuar arıyorum ama bulamıyorum. İzmit’te oturuyorum. Buradaki birçok mobilya mağazasına baktım ama istediğim gibi bir model yok.

  Cevapla
 9. 4. aynalı dresuar modeli çok hoşuma gitti. dresuar modellerine klasik tarzı çok yakıştırıyorum.

  Cevapla
 10. dresuar modellerini araştırıyorum da önceden bu kadar çok çeşit yoktu ve daha çok klasik dresuar modelleri vardı. benim evim modern tarzda dekore edildi. o yüzden modern dresuar modelleri araştırıyorum.

  Cevapla

Yorum yapın