Dresuar Modelleri

Dresuar, dar bir ene sahip, genellikle ahşaptan üretilen fakat metallerden de üretilmiş modelleri de bulunan uzun ayaklı mobilyalardır. Evin hemen hemen her bölümünde rahatlıkla kullanılabilecek bir mobilyadır. Bu nedenle pek çok farklı dresuar modelleri bulunmaktadır. Salonda yatak odasında, evlerin giriş bölümlerinde, mutfaklarda ve banyolarda tercih edilebilir olması, her mekana uyum sağlayacak çok sayıda modelin üretilmesine neden olmaktadır. Evin giriş kısmının kullanışlı hem de dekoratif olması oldukça önemlidir. Çünkü evinize gelen kişiler ilk olarak burayı görürler ve genel olarak bilinir ki ilk intiba oldukça önemlidir. Dresuar modelleri arasında evin girişi kısmına uygun tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Bu modeller genellikle yüksek ayaklı ve çekmeceli olarak tasarlanmaktadır. Üzerinde ayna ya da telefon koyabilmek için tasarlanmış modeller de bulunmaktadır.

Dresuar modelleri arasında, banyo ve mutfaklar kullanılması için tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Banyo için tasarlanmış dresuar modelleri genellikle beyaz renkte ve daha çok parlak malzemelerden üretilmiştir. Çekmeceli ya da çekmecesiz modelleri bulunmaktadır. Yuvarlak hatlardan daha çok kesin çizgilerde tasarlanmış dresuar modelleri bulunmaktadır. Üzerine havlu ya da makyaj malzemeleri koymak için kullanılabileceği gibi banyoda ihtiyaç duyacağınız hemen hemen her ürünü toparlaması için dresuar tercih edebilirsiniz. Banyolar için dresuar modeli seçerken, kolay temizlenmesi ve suya ya da neme dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasına itina etmek gerekmektedir.

Mutfaklar için tasarlanmış dresuar modelleri ise yine banyolar için tasarlanmış modeller ile benzerlik göstermektedir. Tasarım olarak mutfağa daha çok yakışacak salon ya da banyo mobilyası havası vermeyecek dresuar modelleri mutfaklar için tercih edilmelidir. Mutfaklar için dresuar seçerken yine kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Mutfaklar için çok fazla oymalı, işlemeli, varaklı modellerin tercih edilmemesi kullanım kolaylığı bakımından daha yararlı olacaktır. Mobilya firmalarına sipariş vererek istediğiniz ebatlarda, renklerde ve modellerde dresuar yaptırabilme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sayede mekanınıza en yakışacak mobilyayı elde etmiş olursunuz.