Dekoratif Mum Modelleri

Mumların keşfi çıkış noktası itibari ile bir ihtiyaca dayanıyor. İnsanların aydınlanmak için üretmiş olduğu mumlar ilerleyen zamanlarda çıkış noktasından oldukça uzak bir yere geldi. Artık mumlar evimizin dekorasyonunun bir parçası halini aldı. Özel masalarda önemli bir ayrıntı olarak geldi karşımıza. Bu duruma paralel olarak da mumlar artık bir dekorasyon öğesi gibi tasarlanıyorlar ve bu şekilde üretiliyorlar. Dekoratif mum modellerine göz attığınızda onların mum olduğundan şüphe edebilirsiniz.

Dekoratif mum modellerine genel bir bakacak olursak öncelikle geniş ve açık renkli olacak şekilde üretilmiş mumların özellikle salonlarınız için ideal bir seçim olacağından bahsedebiliriz. Mumlar renk ve tarz açısından bulunacağı mekanın konseptine kesinlikle uyumlu olmalı. Onları satın alırken tamamen bir dekorasyon objesi olduğunu düşünerek satın alın. Bu yüzden uyum meselesi ilk nokta olsun.

İkinci bir nokta ise kokusu olabilir. Mumların öyle güzel kokuları var ki yanmadığında dahi evinizin içinde bir parfüm sıkılmış havası veriyorlar. Dekoratif mum modellerinde görsel açıdan çeşitlilik olduğu kadar kokular da çeşitli. Genellikle hafif olan kokuları tercih etmenizde fayda var. Bir diğer popüler dekoratif mum çeşidi ise küre şeklinde olanlar. Özellikle orta sehpa üzerinde değerlendirilmek üzere bu tarz mumlar tercih ediliyor. Tabii ki tek başına bir küreyi sehpanızı üzerine koymanız çok hoş bir görüntü meydana getirmeyecektir. Bunları bir kombinasyon şeklinde kullanmalısınız. Genelde mumlar ikili ya da üçlü şekilde kullanılıyor. Aynı konsept ve renkte bir küre ve küpü yan yana koyarsanız şık bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Dekoratif mum modelleri arasında en fazla ilgi çekenlerden bir diğeri ise heykel tarzı mumlar. İşçilik açısından bunların da en az bir heykel kadar uğraş ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz heykel mumların görünümü de genelde beyaz oluyor ve bu halleri ile mermeri andırdıklarından dolayı heykel izlenimi oluşturmaya daha da yaklaşıyorlar.