Country Yemek Odasına En Güzel Örnekler

Modern ve şık tasarımı ile Country yemek odası, ailelerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere bir evin en önemli bölümlerinden birisi de yemek odasıdır. Bu bölümde sık sık vakit geçirilmektedir. Hal böyle olunca da aileler farklı konsept ve tasarımlara sahip mobilyalar konusunda araştırmalar yapmaktadırlar.

Country yemek odasında birden fazla parça bulunmaktadır. Genellikle masa, sandalye, aynası ve konsolu ile yemek odası takımları sizin evinizin tüm ihtiyacınıza cevap vermektedir. Farklı ve modern çizgiler ile tasarlanan Country yemek odası, titizlikle işlenmiş modeller arasında bulunmaktadır. Bilindiği üzere her evin büyüklüğüne ve tasarımına göre farklı dekorasyonlar yapılmaktadır.
Country yemek odası
Buse yemek odası masası

Country Yemek Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Evde yapılan dekorasyonlar, o evin içerisinde yaşayan insanların zevklerini yansıtmaktadır. Bu yüzden sizler de zevkinize ve düşüncelerinize uygun bir ev dizayn edebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri uygulamanız halinde ideal bir şekilde dizayn edilmiş yemek odalarına sahip olabilirsiniz. Öncelikle yemek odanızın boyutlarına dikkat edin. Gerekli ölçüleri aldıktan sonra mobilyalarınızı da bu ölçüde satın alın. Aksi takdirde satış sonrası sıkıntılar oluşabilmektedir. Gerekirse bir kağıda kaba taslak çizin. Alacağınız eşyalara karar verin. Sade bir oda mı yoksa konsol, büfe ve farklı eşyaların bulunduğu bir tasarım mı istiyorsunuz? Yemek masanızın tavan kısmına da kaliteli bir avize seçimi yapın. Bu odanız ile uyumlu olmalıdır. Masaüstü aydınlatmalar çok fazla ilgi görmektedir. Alacağınız mobilyanın rengine karar vermeden önce odanızın rengine, mobilyalarınız ve halınızın rengine göre karar verin. Eğer ilk olarak yemek odasını alacaksanız, bu durumda halınızın ve avizenizin rengini, modelini mobilyalara göre ayarlayın. Daha ferah bir görünüm oluşturmak için kafanızda bir taslak oluşturun. Alacağınız mobilyalar, odanıza ne çok büyük ne de çok küçük gelmelidir. İdeal bir boyut oluşturun. Aksi takdirde odanızın ferah ve iç açıcı havası ortadan kalkacaktır. Dar ve kasvetli bir ortamda kimse yemek yemek istemez.
country yemek odası modelleri
Gimö yemek odası
Hanenizde yaşayan sayısını ve evinize genel olarak gelen misafir sayısını mutlaka dikkate alın. Eğer evinize gelen misafirlerin sayısı fazla ise ya da eviniz kalabalık ise büyük bir masa alın. Aksi takdirde yemek odasına sığmanız pek mümkün olmayacaktır. Masanızda kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edin. Bilindiği üzere yemek masalarında bu durum bir tık daha önemlidir. Kalitesiz malzemeler kullanılan masayı tercih etmeniz halinde kısa süre içerisinde sıkıntı yaşamanız mümkündür. Ayrıca bu tür maddelerle yapılan masalar sağlığa da zarar vermektedir. Aydınlatma konusuna mutlaka dikkat edin. Genellikle yemek odası dizayn edilirken, ışıklandırmaya dikkat edilmemektedir. Sizler de odanızın büyüklüğüne ve şekline uygun bir aydınlatma seçin. Bunun yanı sıra odanızla uyumlu gümüşlük ve büfe tercihi de yapabilirsiniz. Genellikle Country yemek odasında beyaz renkler ön plana çıkmaktadır. Sizler de bu renk üzerinden tercih edebilirsiniz.
Artemis country yemek odası takımı
Artemis vitray yemek odası