Başak Burcunun Tercih Ettiği Mobilyalar

Başak burcunda olan kişiler oldukça titiz ve düzenli oldukları için mobilyalarını da dikkatle seçmektedir. Önemli olan her şeyin düzenli ve yerli yerinde olmasıdır. Bu nedenle en ufak olan bir dağınıklığa kesinlikle tahammül edememektedirler. Hemen hemen her şeyi derleyip toparlayacakları dolaplar başak burcunun tercih ettiği mobilyalardır. Saklama üniteleri de başak burcu kadınları tarafından sevilen mobilyalardır.

basak-burcu-dekorasyon-tercihleri-1

Aynı zamanda tüm eşyaları toparlayabildikleri sandıklar da başak burcu kadınları için idealdir. Onlar için en önemli şey kesinlikle dağınık olmamaktır. Dolayısıyla tam da bu nedenle tüm malzemelerini rahatlıkla saklayabilecekleri mobilyaları tercih etmektedirler. Genellikle başak burcunda doğan kadınlarda da erkeklerde de simetri hastalığı bulunmaktadır. Kitap okumaktan hoşlanan başaklar kocaman kitaplıkları evlerinde bulundurmaktan hoşlanmaktadır. Bu kitaplığa oldukça düzenli ve titiz şekilde kitaplarını sıralamaktadırlar.

Başak burcunun tercih ettiği mobilyalar eve düzenli olarak yerleştirilmiştir. Evde bulunan tüm eşyaların yeri bellidir. Eşyaların yerlerinin değişmesi başak burcunu rahatsız etmektedir. Başak burcunda doğan kişiler sarının tonlarını beğenmektedir. Aynı zamanda krem ve bej tonları da başak burcunda doğan kişilerin severek kullandıkları tonlardandır. Başaklar da ahşaptan hoşlanmaktadır. Genellikle evlerine alacakları objeleri seçerken ahşap olanları ve cam olanları tercih etmektedirler. Genellikle modern ve country tarzda olan mobilyaları tercih eden başak burcunun tercih ettiği mobilyalar son derece titizlikle seçilmelidir.

basak-burcu-dekorasyon-tercihleri-2

Mükemmeliyetçi olan başaklar için önemli olan evlerinin hem yerel motifleri hem de modern olan unsurları bir arada bulundurmasıdır. Başak burcunun tercih ettiği mobilyalar da bu anlamda değerlendirildiğinde kesinlikle çok fonksiyonludur. Bu noktada önemli olan mobilyaların gerçekten başakların içine sinmesidir. Kurutulmuş olan çiçekler ve vazolar başaklar için vazgeçilmezdir. Seramik ve porselen genellikle başakların en çok sevdikleri tarzda aksesuarlardır. Şıklık kesinlikle onların vazgeçilmezidir. Ev ortamının sıcaklığına özen gösteren başaklar için doğallık da son derece önemlidir. Bodur sarı renkte olan çiçekler ve bitkiler başakların tercihleridir.