Banyolarda Yeni Moda: Mor, Lila ve Pembe

Banyonuzun dekorunda yer vereceğiniz renklerle banyolarınızı daha renkli hala getirebilirsiniz.

Mor, lila ve pembe renkleri ile banyolarınızı çok daha canlı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Banyolarınızda sade renklerin tam tersine canlı renkleri tercih ederek de harikulade dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Banyolar dinlenme ve rahatlama yerleridir. Bu noktalarda yer vereceğiniz renklerle kendinizi yenilemeniz mümkündür. Banyolarınızda kullanacağınız renklerde özellikle lila, mor ve pembe tonları oldukça hoş dekorların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Banyonuzda yapacağınız dekorasyonlarda çok daha farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız mutlaka bu renklere ağırlık vermelisiniz. Banyonuzun ambiyansını bu renkler sayesinde değiştirmeniz mümkündür.

mor-parlak-banyo-dolabı

Mor, pembe ve lila renklerinin dekora verdiği güç ile yaşam alanlarınızı farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Bu renkler banyolarınızın dekorasyonunu daha da zenginleştirecek ve derinlik ekleyecektir. Bu renkler asaleti, zenginliği ve lüksü çağrıştıran renklerdir. Ayrıca bu renklerin banyolarınızda rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bu renkler ile banyolarınızda fark yaratmanız mümkün olacaktır. Birbiri ile yakın tondaki renkleri kullanarak banyolarınızı renk çemberine dönüştürebilirsiniz.

mor-Banyo-Dekorasyon-Modelleri

Mor, lila ve pembe tonlarını birlikte kullanabileceğiniz renklerle kullanırsanız banyonuzun görünümünü etkileyici kılabilirsiniz. Banyonuzda yer vereceğiniz bu renkler ile çok daha mükemmel banyo dekorasyonları oluşturabilirsiniz. Örneğin; mor ile beyaz rengini ya da pembe ile krem rengini birlikte kullanırsanız ortaya daha güzel bir tablo çıkarabilirsiniz.

Özellikle ahşap banyo dolaplarında daha canlı renklere sahip olanları tercih ederek banyolarınızı hareketli bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Daha fazla dinamizmi banyolarınıza getirerek ortaya çok daha etkileyici sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Banyo dolapları kadar fayanslarında da mor rengini tercih ederek dingin bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Banyonuzun duvarlarında ya da zemininde yer vereceğiniz fayans modelleri de oldukça önemlidir. Bu noktalarda kullanacağınız fayanslarda mor veya lila renkleri tercih ederek ortaya çok daha hoş manzaralar çıkarabilirsiniz. Mor rengi tercih ederek daha güçlü ve zengin bir dekorasyonu banyolarınıza getirebilirsiniz. Yapacağınız banyo dekorasyonunda mor renkli aksesuarlar kullanarak da dekorasyonlarınızı daha farklı gösterebilirsiniz.

Bu aksesuarlar mor olan banyonuzun çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Örneğin; havluluklar, sabunluklar gibi aksesuarlarda mor ya da lila renklerini tercih ederek banyonuzu daha uyumlu ve ihtişamlı bir dekorasyon haline getirebilirsiniz.

Banyonuzda yer vereceğiniz renklerde daha parlak ve pastel renkli olanları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Mor renkli banyonuzda açık renkli olanları tercih ederek ortaya çok daha hoş ir dekorasyon çıkarabilirsiniz. Pastel renklerden olan mor tonları banyolarınıza daha sofistike bir görünüm getirecektir. Mor rengi sadece duvarlarda ya da zeminde değil aynı zamanda halı modellerinde de tercih ederek ortaya çok daha hoş manzaralar çıkarabilirsiniz.

Mor-beyaz-rengarenk-banyo-dekorasyon-modeli

Halı modellerinde de mor renkli tasarımlar çok daha etkili bir görünümün ortaya çıkarılmasını sağlayacaktır. Fakat her şeyde olduğu gibi mor engini banyolarınızın dekoruna uygularken ölçülü ve dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Abartıya kaçarsanız bu sefer gözü yoran bir banyo dekoru ile karşılaşabilirsiniz.

Banyolarınızda hayal gücünüzün ötesinde bir dekorasyona kavuşmak istiyorsanız mutlaka mor rengi bunlardan biridir.

Mor rengi ile banyolarınızda inanılmaz bir dekor ortaya koyabilirsiniz. Mor renkli tasarımların birlikte olan kombinasyonunda dengeli bir uyum yakalamaya çalışmalısınız. Mor renkli tasarımlar ile sıkıcı ve boğucu banyo dekorasyonlarının önüne geçebilirsiniz.