Bahçe Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe dekorasyonu son derece hassas bir şekilde yapılmalıdır. Söz konusu dekorasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli şey bitkilerin yerleştirilme düzeneğidir. Dekorasyon dikkatle yapılmalıdır. Estetik beğeniler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Bahçe dekorasyonunda aynı zamanda kullanılacak hamağın seçimi ya da el yapımı çiçeklerle bahçenin süslenmesi gibi işleri de kapsamaktadır. Dolayısıyla bahçeniz konusunda öncelikli olarak kendi tarzınızı oluşturmanız gerekecektir. Kendi tarzınıza göre dekorasyon yapmanız son derece kolay olacaktır. Bahçede salıncaklar bulundurabilirsiniz. Bunun yanında bahçenizin her tarafını farklı biblolarla da süslemek isteyebilirsiniz. Bahçe dekorasyonu söz konusu olduğunda şekil ve zemin ilişkisi son derece önemlidir. Aynı zamanda renklerin kullanımı konusunda da son derece hassas olmak gerekmektedir. Bu unsurlara göre farklı tarzda dekorasyon yapılabilir.

bahçe-mobilyaları

Bahçenin büyüklüğü de oldukça önemlidir. Küçük bahçelerin dekorasyonu genellikle daha az çiçekle yapılabilir. Bir ya da iki tane salıncak, oturulacak bir masa, çevresinde sandalyeler, ufak bir havuz bahçe dekorasyonunu daha şık gösterebilir. Bunun yanında büyük bahçelerin dekorasyonu göz önünde bulundurulduğunda durum biraz daha farklılaşacaktır. Büyük bahçelerde daha fazla yaratıcılık söz konusu olabilir.

Öncelikle çeşitli bitkileri yetiştirmekten hoşlanan kişiler bahçeye el yapımı çiçeklerin tohumlarını dağıtabilir. Bununla birlikte büyük bahçelerin dekorasyonunda bahçede bostanın olup olmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bostanın varlığı bahçeye daha farklı bir hava katacaktır. Bu sayede daha sağlıklı beslenmeniz söz konusu olacaktır. Bunun yanında bahçe dekorasyonu söz konusu olduğunda bahçenin Bostan dışı bölgelerini çitlerle çevirmeniz ve daha geniş bahçelere geniş havuzlar yapmanız son derece şık olacaktır. Bahçede ağaç görmek oldukça hoşa gidecektir. Bunun yanında çok şık ahşaptan bir masa ve yanında ahşap sandalyeler olması da bahçeye güzel bir hava katacaktır. Masanın yanında semaverinizi yakabilir ve dilediğiniz gibi çayınızı yapabilir ve yudumlayabilirsiniz. Bahçede yer yer çimlerin olması da ona güzellik katacaktır. Bu noktada önemli olan dengeyi ve bütünlüğü sağlamaktır.