Aynalı Yatak Odası Dolapları

Aynalı Yatak Odası Dolapları ile Mekana Ferahlık Kazandırın

Genel anlamda bakıldığında yatak odaları ülkemizde küçük tutulmaktadır. Yeni yeni geniş yatak odaları yapılmaya başlansa da bu sorunu eski evlerin çoğunda görmeniz mümkündür. Bunun için evin boyanmasına yapısına dikkat etmek gerekmektedir. Ve kullanılan mobilya modellerinde dikkatli olunmalı mobilya seçerken odanın geniş görünmesine hizmet edilmelidir. Öncelikle eğer odanız küçük bir odaysa kesinlikle koyu renkler seçmemeniz gerekmektedir. Çünkü küçük odada koyu renkler daha basık yani daha kısa bir alana neden olacaktır. Mobilyalarınızda olabildiğince açık renkler seçip duvarlarınızı açık renge boyadıktan sonra dekorasyon hilelerinden yararlanmanız gerekmektedir. Bunun için mobilya seçerken dikkat edeceğiniz bir diğer hususta mobilyada bulunan aynadır.

aynali-yatak-odasi

aynali-yatak-odasi-dolabi

miami-yatak-odasi-2

Seçtiğiniz dolaplarda kapaklarında ayna olduğunda mekanda hem ışık açısından hem de genişlik açısından yanıltıcı fakat ferah bir görünüş hakim olacaktır. Bu hileyi küçük mekana sahip olan her yerin iki tarafının aynalı olmasından fark edebilirsiniz. Hatta bazı mekanlar tavanda dahi bulundurmaktadır ayna basıklığı gidermek için. Aynı mantık evlerde de kullanılmakta dekorasyon için çalışan firmalar aynanın bu özelliğini renklerle birleştirerek son derece güzel ev dekorasyonları meydana getirirken mekanın basıklığını gidermeyi başarmaktadır. Sizlerde evlerinizde yatak odanızda bu hilayi başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle büyük duvar boy iki aynanın odanın kısa olan kısmına koyulması odanın iki tarafı arasındaki farkı giderecektir. Yani dikdörtgen bir odanız varsa kısa olan tarafa karşılıklı olarak aynaları koyduğunuzda odanın daha ferah bir görünümü olmasının yanı sıra küçüklüğü de fark edilmeyecektir.

Bu yüzden yatak odası mobilyalarınızı seçerken dolaplarda büyük boy aynalar olmasına ve bu aynaların direk odaya girdiğinizde karşınızda bulunmasına dikkat ederseniz daha geniş bir oda görünümü yakalayabilirsiniz. Mobilyalar hem evi güzelleştirir hem de evin birçok kusurunu kaparlar. Bu durumda yatak odanızda size yardımcı olacak mobilya seçimi ile sağlanabilir. Küçük dekorasyon hileleri hem evinizin daha güzel görünmesine hem de sizin mutlu olmanıza yardımcı olacaktır.