Ahşap Kapı Hakkında

Kapılar evlerin girişlerinde ve odaların birbirine geçişinde güvenlik amacıyla kullanılıyor. Çok eski yıllarda insanlar birbirine güvendikleri için evleri kapısız olurmuş fakat günümüzde her geçen gün kapılarımıza taktırdığımız kilit sayısı ve kullandığımız güvenlik sistemleri artıyor. Kapımızı bir kere kilitlediğimizde kendimizi rahat hissetmiyoruz, defalarca kilitliyoruz. Evimizin emniyetini sağlayan dış kapılarımızın yanı sıra birde odaları birbirine bağlayan iç kapılarımız var. Bu kapılar ile her odanın birbirinden bağımsız olması sağlanıyor.

Kapı evin olmazsa olmazları haline gelirken, kapılara talep arttıkça müşterilerinin ihtiyacını karşılayan sektörde hızla gelişim gösterdi. Her sektörde olduğu gibi kapı üretiminde de devamlı değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Eski yıllarda, marangozlar tarafından kapı ölçüsü alınarak yapılan kapılar artık tarih oldu. Her evin kapı ölçüleri eşit hale geldiğinden dolayı artık hazır kapılar satışa sunuluyor. Fakat sizin evinizin mimari çizimi standart ölçülerde değilse, amerikan kapıları tercih edebilirsiniz çünkü amerikan kapılar uygun malzemelerden üretildiği için kapıların boyu kesilerek kısaltılabiliyor.

İç kapı olarak popülerliği her gün artan Amerikan ahşap kapı modelleri her türlü mekanda karşımıza çıkabiliyor fakat dış kapı olarak dizayn edilmiş modelleri de mevcuttur. Kullanım alanı epey geniş olan amerikan ahşap kapı modelleri estetik bir görünüme sahip oldukları için tercih edildikleri gibi kolay kullanımları sebebiyle de çok tercih edilebiliyor. Camlı veya camsız modelleri ile müşterisinin beğenisine sunuluyorlar. Kapılarda seri üretim yapılır ve genelinin devamlılığı söz konusudur. Yani kullandığınız kapı modelinin devamı üretilir, kapınıza herhangi bir zarar geldiğinde yenisi ile değiştirme imkanınız var. Kaliteli olduğu gibi ekonomik olan amerikan ahşap kapı modelleri, kullandıkça deforme olmaz.

Kapılar pek çok renk seçeneği ile karşınıza çıkabiliyor. İstediğiniz renk ve modelde evinizin atmosferine uygun bir kapı bulmanız hiç zor olmayacak. Özel kaplaması bulunan kapılar tercih edildiği takdirde ısı ve ses yalıtımı da sağlamak mümkün oluyor.