İstanbul Mobilya Merkezi

Kategoriler

asortie mobilya 2016 kolesksiyon

Son Yorumlar

admin
Merhaba sitemiz ticari amaçlı değildir, İlginiz için teşekkür ederiz.
Ozan Taylan
http://www.istanbulmobilyamerkezi.com/ofis-sandalyesi-minderi/ ofis mnderinin fiyatını öğrenebilirmiyim?
Ayten Özkurt
Merhaba 7. sıradaki otomatik sallanan beşik hakkında bilgi almak istiyorum. ölçüleri, malzemesi, fiyatı gibi Teşekkür ederim.
admin
Blogumuz ticari amaçlı değildir, ilgiiniz için teşekkür ederiz
admin
Blogumuz ticari amaçlı değildir, ilgiiniz için teşekkür ederiz
admin
Blogumuz ticari amaçlı değildir, ilgiiniz için teşekkür ederiz

2016 klasik mobilya koleksiyonu

Sağlıklı Mobilya İmalatı

Evimizin dekorasyonu ve mobilyalar söz konusu olduğunda en çok göz ardı edilen konulardan biri de seçtiğimiz ürünlerin sağlıklı olup olmadıkları. Mobilyalar evlerin demirbaşları. Her gün onlara temas ediyor, bulundukları ortamda nefes alıp veriyoruz. Bu yüzden mobilyaların sağlıklı olup olmadıkları son derece önem arz eden bir konu. Görsellik, renkler ve uyum elbette ki önemli ancak bunlara dikkat ederken satın aldığımız mobilyaların sağlıklı mobilya imalatına uygun olup olmamalarına da dikkat edilmeli.

saglikli-mobilya-imalati-1

Sağlıksız olarak nitelendirilebilecek mobilyaların belli başlı özelliklerine değinelim. Öncelikle boya konusu son derece hassasiyet gerektiren bir konu. Kimyasal maddeler insan teni ile temas ettiğinde sonuçları kansere kadar varabiliyor. Son dönemlerde çocuk oyuncaklarında ve boyalarda da bu husus dikkate alınmaya başlandı. Boyaların üretimi noktasında kesinlikle uzman kişiler tarafından bileşimlerinin incelenmesi gerekiyor.

Merdiven altı olarak nitelendirebileceğimiz imalathanelerde, kontrolsüz şartlar altında üretilen mobilya boyaları sağlık açısından tehdit içeriyor. Hem teması tehlikeli iken hem de nefes aldığımız ortamda bulunmaları risk içeriyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde sağlıklı mobilya imalatına dair kontrol mekanizmasının artması ve bireylerin de tercihlerini bu yönde kullanması gerekir.

saglikli-mobilya-imalati-2

Mobilyaların insan sağlığını tehdit edebilecek diğer bir yönü ise ergonomisi. Özellikle çalışma odalarında kullanılan mobilyaların insan bedeni ve kas sistemi öngörülerek üretilmesi son derece önemli. Ofis mobilyaları bu açıdan risk grubuna giriyor. Saatlerce masa başında oturmak durumunda kalanlarda iskelet ve kas hastalıkları baş göstermeye başlıyor. Bu tehdidi barındıran diğer bir mobilya grubu ise mutfak mobilyaları. Ev hanımları ve mutfakta uzun vakit geçirmek durumunda kalan insanlar için son derece önemli olan mutfak mobilyaları da sağlıklı mobilya imalatı konusu göz önünde tutularak yapılmalı. Çekmeceler, yüksek yerlerdeki dolaplar mutfakta vakit geçirenlerin bedenlerine zarar verecek niteliklere sahip olmamalı. Endüstriyel tasarımın kazandığı önemle birlikte bu konuda farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Klasik dolap ve çekmece anlayışımızı değiştirecek nitelikte mutfaklar üretiliyor.

Kategoriler: Ev Dekorasyonu, İstanbul Mobilya
Etiketler: , , ,

Yazılan Yorumlar

  1. semih dedi ki:

    mobilya alırken aslında bu kısmı hep atlıyoruz.sağlıklı olup olmadığından çok fiyatına ve görselliğine yoğunlaşıyoruz.

  2. damla k. dedi ki:

    en önemlisi sağlık konusu mobilyadada. çünkü uzun zaman kullanılıyorlar bi de hangi markaların ürünlerinin de tercih edildiğine dikkat edilmeli. gelişigüzel seçilmemeli.

  3. sıla dedi ki:

    dizayn olarak çok beğendim renk uyumu harika temizlik açısındanda bız kadınlara yardmcı baza yuksekte kalarak bızlerı zorlu temızlıkten kurtarıyor

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Yukarı
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.close